Ajacied als ambassadeur 23 AFC A J A X NV JAARVERSLAG 2 0 0 3 2 0 0 4 Ajax doet in club- en teamverband veel voor de maatschappij, maar dat weerhoudt de spelers er niet van zich individueel als ambassadeur te verbinden aan een goed doel; zo helpt Nigel de Jong de Nierstichting, Johnny Heitinga de Bart de Graaff Foundation, Rafael van der Vaart Villa Pardoes en zet Steven Pienaar zich in voor Kerkinactie en de jeugd in Zuid-Afrika. Op die manier dragen de spelers individueel ook bij tot een betere maatschappij. Verwachtingen Ajax heeft in oktober 2003 de verwachting uitgesproken voor het boekjaar 2003/2004 zowel een positief operationeel als een positief netto resultaat te bewerkstelligen. Tijdens de presentatie van de halfjaarcijfers in maart 2004 is deze verwachting herhaald. Het gerealiseerde operationele resultaat 2003/2004 bedraagt 5,0 miljoen positief en de netto winst 9,8 miljoen. Ook over het lopende boekjaar verwacht Ajax naast een positief operationeel resultaat weer een netto winst. Dit is gebaseerd op de deelname aan de UEFA Champions League en de reeds gerealiseerde positieve transferresultaten inzake Zlatan Ibrahimovic en Petri Pasanen. Ajax is voornemens, in de transferwindow gedurende de winter periode, versterking voor het eerste elftal aan te trekken. Dit kan leiden tot een verhoging van de afschrijvingen op vergoedingssommen. Ajax heeft in augustus 2004 een nieuwe, verbeterde, overeenkomst met de hoofdsponsor ABN AMRO afgesloten voor de periode 2005 tot 2011Hierbij is overeengekomen dat Ajax kan rekenen op sponsorinkomsten van 7,0 miljoen per jaar uit hoofde van dit contract. Ajax beschikt over voldoende liquide middelen om, zonder een beroep te doen op de kapitaalmarkt of kredietverstrekking, haar activiteiten te financieren. Ook in 2004/2005 weet Ajax zich verzekerd van een grote groep trouwe supporters door de verkoop van meer dan 41.000 jaarkaarten. Corporate Governance De directie verwijst terzake van het onderwerp Corporate Governance naar hetgeen terzake elders in het jaarverslag is opgenomen, in het bijzonder naar het bericht van de Raad van Commissarissen en naar de Corporate Governance bijlage. In de bijlage is aangegeven in hoeverre Ajax de bepalingen uit de Corporate Governance code opvolgt en is uitleg gegeven bij de bepalingen die Ajax (nog) niet toepast. In verband met hetgeen in de code en in de bijlage is opgenomen bericht de directie als volgt. De interne risicobeheersings- en controlesystemen zijn adequaat en effectief. De werking van deze systemen betreft een aantal onderdelen van de bedrijfsvoering van Ajax, variërend van medische begeleiding en procedures voor scouting tot richtlijnen voor computergebruik en tal van voorschriften verband houdend met "financial controlling, audit en compliance". Voorts wordt vanuit de directie en het management veel aandacht besteed aan handhaving van de procedures, richtlijnen en voorschriften. Dat de resultaten van Ajax mede beïnvloed worden door externe factoren Is evident. - De marktomstandigheden bepalen mede dat Ajax, in verband met haar sportieve doelstelling om continu tot de top van Nederland en Europa te behoren, aanzienlijke vaste lasten draagt. Deze lasten, waaronder de salarissen van spelers, liggen op een zodanig niveau, dat de bijdrage van inkomsten uit Europees voetbal aan de omzet van Ajax van groot belang is.

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2003 | | pagina 27