20 van het risico van de arbeidsongeschiktheid van bepaalde spelers. De dekking bestaat uit de boekwaarde alsmede de door te betalen salariskosten. - Wedstrijdkosten Deze zijn met 1,8 miljoen gedaald door minder Europese uit en thuiswedstrijden. - Huisvestingskosten De stadionhuur van Amsterdam ArenA is gedaald met 1,4 miljoen, doordat deze huur voor een deel op de gedaalde Ajax-recette is gebaseerd. - Bijzondere baten Hieronder is de vrijval van de voorzieningen ten behoeve van het afstoten van de deelneming in België opgenomen, welke 0,9 miljoen bedraagt. Vergoedingssommen De afschrijvingen op vergoedingssommen zijn afgenomen met 5,1 miljoen, met name door het vertrek van Nikos Machlas en de transfers van André Bergdolmo, Cristian Chivu en Ahmed "Mido" Hossam, in combinatie met contractverlengingen. Het resultaat vergoedingssommen bedraagt 25,3 miljoen en betreft het positieve netto resultaat van de transfers van bovengenoemde spelers, alsmede van Andy van der Meyde en Jelle van Damme. Het resultaat bestaat uit het bedrag van de netto opbrengst uit transfervergoeding, verminderd met de boekwaarde van de betreffende speler. Overige baten, lasten en belastingen Deze post kende een mutatie van 8,3 miljoen. Dit wordt veroor zaakt door de belasting op het resultaat. Als gevolg van het positieve resultaat heeft Ajax in 2003/2004 een belastinglast van 5,5 miljoen. In 2002/2003 was sprake van een belastingbate van 2,8 miljoen. Er zijn - zoals bekend - in 2002 en 2003, door de Belastingdienst aan Ajax naheffingsaanslagen opgelegd ten bedrage van in totaal 5,8 miljoen, vermeerderd met naheffingsrente. De Belastingdienst is van mening dat Ajax, in het kader van de transfers van Laudrup en Arveladze in 1997, betalingen heeft gedaan die de club had moeten aanmerken als loonbetalingen. In verband daarmee loopt tevens een strafrechtelijk vooronderzoek. Ajax betwist het standpunt van de Belastingdienst én van het Openbaar Ministerie. De naheffings aanslagen en het strafrechtelijk vooronderzoek hebben niet geleid tot een aanpassing van de cijfers. Balans Afschrijvingen op spelers in combinatie met investeringen in de opvolgers van getransfereerde spelers hebben per saldo niet geleid tot een verandering in de boekwaarde van de post vergoedingssommen. De debiteuren zijn met 12,9 miljoen toegenomen door termijn betalingen voor verkochte spelers en na balansdatum ontvangen sponsorbetalingen. Na toevoeging van het resultaat aan het groepsvermogen maakt dit 69,3 uit van het balanstotaal. Voorstel dividend en winstbestemming Het netto resultaat van 9,8 miljoen heeft geleid tot een dividend voorstel in lijn met het dividendbeleid zoals aangekondigd in het emissieprospectus van 1998. Voorgesteld wordt om een dividend van ruim 25 van het netto resultaat voor uitkering beschikbaar te stellen. Dit betekent een dividend uitkering van 0,14 per aandeel. De Vereniging AFC Ajax heeft besloten van haar recht op dividend af te zien voor een bedrag van 1,8 miljoen, zodat dit bedrag tevens kan worden toegevoegd aan de reserves. De totale toevoeging aan de reserves zal hierdoor 9,0 miljoen bedragen. RAFAEL MAAKT ZIEKENBEZOEK IN DE VU KINDERKLINIEK ONVERGETELIJK

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2003 | | pagina 24