AFC A J A X NV JAARVERSLAG 2 0 0 2 - 2 0 0 3 De kosten uit de afwikkeling van de deelnemingen in België en Ghana zullen naar verwachting door de voorziening gedekt kunnen worden. Door de realisatie van de voornoemde transferinkomsten, na afloop van het boekjaar, beschikt Ajax over voldoende liquide middelen om, zonder een beroep op kapitaalmarkt of krediet verstrekking te hoeven doen, haar activiteiten te kunnen financieren. Naheffingsaanslagen Zoals bekend is Ajax voorwerp van een strafrechtelijk vooronder zoek omdat het Openbaar Ministerie van mening is dat Ajax, in het kader van de transfers van Michael Laudrup en Shota Arveladze in 1997, betalingen heeft gedaan die de club had moeten aanmerken als loonbetalingen. In verband daarmee heeft de Belastingdienst aan Ajax naheffingsaanslagen opgelegd ten bedrage van in totaal 5,8 miljoen, vermeerderd met naheffingsrente. Ajax betwist het standpunt van het Openbaar Ministerie én van de Belastingdienst. De club meent in dit verband over goede argumenten te beschikken. Inmiddels heeft het Openbaar Ministerie het strafrechtelijk voor onderzoek naar Ajax afgerond. De verwachting is dat het Openbaar Ministerie, nadat op verzoek van onder meer Ajax een aantal nadere onderzoekshandelingen zal zijn verricht, in 2004 een beslissing zal nemen om Ajax al dan niet te vervolgen. Tegen de naheffingsaanslagen van de Belastingdienst heeft Ajax bezwaar aangetekend. Verwacht wordt dat Ajax in 2004 in de gelegenheid zal zijn gesteld de gronden voor het bezwaar in te dienen. Het strafrechtelijk vooronderzoek en de naheffingsaanslagen hebben niet geleid tot een aanpassing van de cijfers. Technisch beleid Na het vertrek in juli 2003 van technisch directeur Leo Beenhakker heeft Ajax per I november 2003 Louis van Gaal in deze functie benoemd. Ajax is ervan overtuigd dat Louis van Gaal de juiste persoon is om onder meer invulling te geven aan de belangrijke brugfunctie tussen de eigen opleiding, de scouting en het eerste elftal. Met talenten uit de eigen opleiding, zoals Wesley Sneijder en Nigel de Jong, nieuwe aankopen, zoals Wesley Sonck en Julien Escudé, en gevestigde spelers, zoals Hatem Trabelsi en Zlatan Ibrahimovic heeft Ajax een basis gelegd voor sportieve prestaties op hoog niveau. Supporters In de aanloop naar het seizoen 2003/2004 is Ajax erin geslaagd om het fantastische aantal van 42.200 jaarkaarten te verkopen. Het betreft hier seizoenkaarten, skybox-plaatsen en business seats. Hieruit blijkt dat alle supporters, net als de leiding van Ajax, het nieuwe seizoen met veel vertrouwen in de club tegemoet treden. In totaal hebben I I stagiaires de mogelijkheid gekregen hun stage te doorlopen, te weten op de afdelingen Supporterszaken (I), Commerciële Zaken (I), Fanshop (2), Facilitaire Zaken (4) en Medische Staf Jeugdopleiding "De Toekomst" (3). Personeelsbezetting Op 30 juni 2003 bedroeg het aantal personeelsleden in FTE's 184 (binnenland ten opzichte van 2001/2002, 186 FTE's). - De daling van 2 FTE's is veroorzaakt door: - vermindering van het aantal spelers (-S) - uitbreiding van de medische staf (+1) - uitbreiding van het terreinpersoneel (+1) - verkleining van de afdeling merchandising (-1) - uitbreiding van de afdeling supporterszaken (+3) - verkleining van het secretariaat (-1) Het totaal aantal vacatures bedroeg tijdens het boekjaar 14. Van de 14 vacatures zijn 3 vacatures niet ingevuld. In het afgelopen seizoen heeft voor 6 medewerkers een doorstroom naar een nieuwe functie plaatsgevonden. Personeel en Organisatie 19

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2002 | | pagina 25