ll r et Bedrijfslasten Kostprijs verkopen De kostprijs van de verkopen is gestegen met 1,0 miljoen verband houdend met de gestegen merchandisingomzet. Lonen en salarissen De salarissen zijn in totaal met 3,7 miljoen gestegen naar 34,1 miljoen. Contractuele salarisstijgingen, het openbreken van bestaande contracten en wisselingen in de bezetting hebben geleid tot een stijging van de salarislasten van de spelers met 0,6 miljoen. De met 3,4 miljoen gestegen spelerspremies zijn voornamelijk veroorzaakt door de prestaties in het UEFA Champions Leaguetoernooi. In het vorig boekjaar zorgde de beëindiging van de werkzaamheden van Peter Boeve en Co Adriaanse voor incidenteel hogere salaris kosten voor de technische staf. De overige salarissen zijn met 0,3 miljoen gedaald. Het aantal fte's, inclusief de spelersgroep is bij Ajax Amsterdam met 2 afgenomen tot 184. Sponsoring De sponsoringomzet bestaat uit inkomsten uit reclamebaten, bedrijfssponsoring en overige baten en is afgenomen met 0,6 miljoen. De totale reclame-inkomsten zijn gestegen met 0,4 miljoen vooral door verbeterde afspraken in ENV verband. Sponsoring door bedrijven is per saldo afgenomen met 0,4 miljoen door met name een combinatie van beëindigde contracten, verhoogde bijdragen in bestaande contracten en nieuw toegetreden sponsors. Deze laatste zijn Hubo, Breitling, Stemgroep en de combinatie Fiat/Alfa Romeo/Lancia. In de overige baten van vorig boekjaar was een bedrag opgenomen, voortvloeiend uit de afwikkeling van het geschil over de bijdrage van een vorige kledingsponsor, hetgeen in het boekjaar 2002/2003 niet het geval was. Televisie De televisie-inkomsten bestaan uit televisie- en internetinkomsten en zijn gestegen met 3,9 miljoen. De voornaamste oorzaken zijn de 3,1 miljoen extra baten uit UEFA Champions League TV-inkomsten en daarnaast 0,6 miljoen uit het internetproject. Merchandising De omzet uit merchandising is gestegen met 1,7 miljoen. De sportieve successen vormen mede de basis voor de populariteit van Ajax-producten. De Ajax Fanshop in de Amsterdam ArenA heeft een forse omzetverbetering gerealiseerd van 0,8 miljoen, ofwel een stijging van 60,8 Afschrijvingen materiële vaste activa en goodwill Deze afschrijvingen zijn met 0,9 miljoen gedaald, met name door dat een aantal bedrijfsmiddelen volledig afgeschreven is. Overige bedrijfskosten De totale overige bedrijfskosten zijn toegenomen met 5,3 miljoen naar 26,0 miljoen. De belangrijkste veranderingen in de onder delen van de overige bedrijfskosten zijn: - Overige personeelskosten Hierin is de premie opgenomen voor een verzekering ter dekking van het risico van arbeidsongeschiktheid van bepaalde spelers. De dekking bestaat uit de boekwaarde alsmede de door te betalen salariskosten. - Wedstrijdkosten Deze zijn met 2,3 miljoen gestegen door meer Europese uit- en thuiswedstrijden. - Huisvestingskosten De stadionhuur van Amsterdam ArenA is gestegen met 2,4 miljoen, doordat deze huur voor een deel op de gestegen Ajax-recette is gebaseerd. - Beheer en administratiekosten Een daling van 0,1 miljoen gerealiseerd door afgenomen advies- kosten en andere kostenbeheersingsmaatregelen. 16

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2002 | | pagina 22