19 Opties Van de in 1998 verleende 204.800 opties zijn er per 30 juni 2002, 108.200 vervallen. Per 30 juni 2002 staan er dientengevolge 96.600 opties uit. Na de balansdatum zijn er nog eens 14.800 opties vervallen. Er zijn geen opties uitgeoefend. De belangrijkste voor waarden van de optieregeling zijn opgenomen onder de toelichting op de vennootschappelijke balans. Beoordelingssysteem De Directie heeft in oktober 2001 met een externe adviseur gesproken over de wijze waarop de personeelsactiviteiten binnen Ajax verder kunnen wor den ontwikkeld, met als uiteindelijke doel de kwaliteit van het functioneren van alle medewerk(st)ers te vergroten. Door het implementeren van o.m. een passend beoordelingssysteem kan bovenstaande doel stelling het beste worden gerealiseerd. De Directie heeft aangegeven, dat dit systeem aandacht moet hebben voor ontwikkeling en ontplooiing van de mede werkers. Verder moet het een systeem zijn dat objectief is en inzichtelijk voor het personeel. Een beoordelingssystematiek gebaseerd op competenties is het meest passend. Per functie zijn competenties vastgesteld met ontwikkelingsstappen, deze hebben geresulteerd tot een competentieprofiel per functie. Teneinde de leidinggevenden goed toe te rusten op het nieuwe beoordelingssysteem is medio juni een workshop georganiseerd. De implementatie van het nieuwe beoordelingssysteem heeft plaatsgevonden aan het eind van het seizoen 2001/2002. Aangezien het pas mogelijk is om over een jaar te kunnen beoordelen in hoeverre de gemaakte ontwikkelingsafspraken zijn nagekomen zal het eerste jaar worden gezien als een zogenaamd pilotjaar. In december zal er een evaluatie plaatsvinden voor wat betreft het systeem en de procedures. De aan dachtspunten tijdens de evaluatie zullen onder meer zijn: koppeling beloning, proces, tussentijdse evaluatie, toegankelijkheid systeem en formulieren etc. beschikking te stellen. Omdat er niet meer kandidaten zijn gesteld dan er plaatsen waren te vervullen, vond er geen verkiezing plaats en werden de gestelde kandidaten automatisch gekozen. Het overleg tussen Ondernemingsraad en Directie heeft op een constructieve wijze plaatsgevonden. Naast het adviesrecht over meer algemene onder werpen heeft de Ondernemingsraad positief geoordeeld over het voorgestelde beoordelingssysteem met name over de punten 'aandacht voor ontwikkeling en ontplooiing van de medewerk(st)ers' en 'streven naar objectiviteit en inzichtelijkheid voor het personeel'. De OR zal, tijdens het pilotjaar, nauw worden betrok ken bij de ontwikkelingen en tussentijdse evaluaties. Medio oktober 2002 hebben de Ondernemingsraad en de Directie een informatiebijeekomst georganiseerd over het nieuwe beoordelingssysteem. Tevens is aan alle medewerkers in het kort het overleg tussen Directie en Ondernemingsraad over het afgelopen seizoen toegelicht. In samenwerking met de Ondernemingsraad zijn de knelpunten naar aanleiding van de risico-inventarisatie en evaluatie verder uitgewerkt. Voorts is een begin gemaakt met het Plan van Aanpak 2002. Tot slot danken wij onze medewerkers en vrijwilligers voor hun enorme inzet en betrokkenheid gedurende het seizoen 2001/2002. Amsterdam, 16 oktober 2002 Hoofddirectie A.J. van Eijden Ondernemingsraad Eind 2001 zijn er vijf vacante zetels ontstaan doordat vier leden aan het eind gekomen zijn van de reglementaire zittingsperiode van drie jaar. Daarnaast heeft één lid kenbaar gemaakt dat hij - door tijdgebrek - genoodzaakt is zijn zetel ter

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2001 | | pagina 23