17 debiteurenstand. De afname van de liquide middelen met 14,1 miljoen is ondermeer ontstaan doordat de betalingen aan crediteuren de ontvangsten van debiteuren overtroffen hebben met 7,6 miljoen. Passiva Het resultaat over 2001/2002 is ten laste van het groepsvermogen in de balans gebracht. Hierna resteert nog 68,5 miljoen, ofwel 64,2% van het balanstotaal. De post voorzieningen is gestegen door de buiten gewone last ten behoeve van de deelnemingen. Kortlopende schulden zijn afgenomen met 20,8 miljoen door het betalen van crediteuren inzake vergoedingssommen. AFC AJAX NV Buitenlandse deelnemingen Ashanti Goldfields Sporting Club Limited (AGS) - Ghana De totale omzet van Ashanti bedraagt onveranderd 0,3 miljoen en bestaat voor circa 80% uit de spon soring door Shell. Belangrijkste kostenposten vormen de afschrijvingen 0,4 miljoen en de salarissen 0,5 miljoen. Het aantal fte's is 89. Het saldo vergoedings sommen, zijnde het verschil tussen de afschrijvingen en het resultaat vergoedingssommen, bedraagt 0,1 miljoen negatief. Na de toevoeging van het resultaat na belasting van 1,2 miljoen negatief bedraagt het totale verliessaldo 5,8 miljoen negatief en het eigen vermogen 4,7 miljoen positief. Ajax participeert hier in voor 51%. sponsoring. Afschrijvingen bedragen 0,4 miljoen, wedstrijd-kosten 0,3 miljoen en de salarissen zijn 0,7 miljoen. Het aantal fte's is 80. Het saldo vergoedingssommen is licht positief maar minder dan 0,1 miljoen. Na de toevoeging van het resultaat na belasting van 0,3 miljoen negatief bedraagt het totale verliessaldo 2,4 miljoen negatief en het eigen vermogen 1,6 miljoen positief. Ajax heeft een belang in ACT van 51%. Verwachtingen Algemeen Vorig boekjaar werd de verwachting uitgesproken dat het operationele resultaat (bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen en resultaat vergoedingssommen) sterk zou gaan verbeteren. Uiteindelijk is het een belangrijke verbetering geworden van 18,2%. Kostenbeheersing en inkomstenverbetering hebben hun vruchten afge worpen maar tegenvallers als de trainerswissel en de snelle uitschakeling in de UEFA Cup hebben het resul taat ook beïnvloed. Voor het lopende boekjaar 2002/2003 bestaat de verwachting dat het operationeel resultaat break-even zal worden door de volgende oor zaken. Beperking van de operationele verliezen in de deelnemingen, inkomsten uit de Champions League en verdergaande kostenbeheersing. De liquide middelen van Ajax maken het ook in boekjaar 2002/2003 mogelijk, zonder beroep op de kapitaalmarkt of kredietverstrekking, de activiteiten te financieren. Bij het invullen van mogelijke vacatures blijft Ajax kritisch beoordelen of dit noodzakelijk is. Germinal Beerschot Antwerpen NV (GBA) - België GBA heeft een omzet behaald van 5,2 miljoen in het boekjaar 2001/2002. De wedstrijd kosten bedragen 1,1 miljoen, de afschrijvingen 0,6 miljoen en de salariskosten 4,2 miljoen. Het aantal fte's is 78. Het resultaat vergoedingssommen is 0,3 miljoen negatief. Na de toevoeging van het resultaat na belasting van 3,4 miljoen negatief bedraagt het totale verliessaldo 9,8 miljoen negatief en het eigen vermogen 3,1 miljoen negatief. Ajax heeft de participatie van 51%, sinds januari 2002 uitgebreid naar 72,5%. Ajax Cape Town (ACT) - Zuid Afrika De omzet van Ajax Cape Town is voor 2001/2002 1,6 miljoen. Hiervan is 1,4 miljoen afkomstig uit Supporters In het najaar van 2002 zal naar verwachting het supportershome, bij de oefenvelden naast de Amsterdam ArenA, zijn deuren openen. Op wedstrijd dagen biedt het home de mogelijkheid 800 supporters gastvrij te onthalen. Ook bij de trainingen zal het door Ajax gefinancierde pand ter beschikking van de supporters staan. Via een stichting zal de exploitatie door de supporters zelf opgezet worden. Internet Met een half jaar vertraging is het internet project in december 2001 van start gegaan. De vernieuwde web site ajax.nl is in maart 2002 succesvol gelanceerd. Door de vertraagde start is het project ook met een half jaar opgeschoven.

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2001 | | pagina 21