Wj'vinï ,?Moi fjv. ||y!-'| A Aangetrokken: - Brian Roy, trainer D2 (onder 12) - Fred Grim, keeperstrainer (jeugd) Gerard van der Lem werd aangesteld als trainer van het tweede elftal in plaats van de naar K.A.A. Gent vertrokken Jan Olde Riekerink (inmiddels is Gerard van der Lem vertrokken naar Saudi-Arabië en heeft John van 't Schip zijn plaats ingenomen). 12 Bij onze zaterdagamateurs kan gemeld worden dat de trainer Edmund Claus voor het seizoen 2002/2003 is toegevoegd aan de jeugdtrainersstaf; Bob de Klerk neemt zijn positie als trainer over bij het eerste elftal van de zaterdagamateurs. In het vorige directieverslag is aangegeven dat medio het jaar 2002 een evaluatie van ons deelnemingen- beleid moest uitwijzen óf en op welke manier wij met onze buitenlandse deelnemingen door zouden moeten gaan. Deze evaluatie heeft inmiddels plaatsgevonden en heeft geleid tot de beslissing om in eerste instantie onze financiële participatie in België en Ghana volledig af te bouwen; dit heeft geleid tot een extra voorziening in het boekjaar 2001/2002. Het volledig afbouwen van onze financiële participatie zal echter vooralsnog niet leiden tot het terugtrekken uit deze deelnemingen. Met name de technische samenwerking zal worden geïntensiveerd, omdat deze samenwerking, zij het niet direct in geld te waarderen, wel degelijk voordelen voor ons oplevert. Voorbeelden zijn de komst van Jelle van Damme (Germinal Beerschot Antwerpen), Steven Pienaar (Ajax Cape Town) en een zestal jeugdspelers vanuit Germinal Beerschot Antwerpen naar onze jeugd opleiding. Naast de maximale sportieve resultaten hebben wij ook een aantal teleurstellingen op supportersgebied moeten verwerken, met als absoluut dieptepunt de wedstrijden in de ArenA tegen NAC en de halve finale Amstel Cup van het tweede elftal tegen FC Utrecht. Veel discussies met de overheid en uiteindelijk allerlei maatregelen rondom onze wedstrijden zijn hier het gevolg van geworden. Deze zijn niet voor iedere supporter in het stadion even gemakkelijk te accepteren. Door directe gesprekken met de diverse supporters groeperingen hopen wij toch tot een totale sfeer verbetering te komen, waarbij het belang van Ajax altijd boven het individuele belang van eenieder zal moeten staan. Daarom verwachten wij dat het Supportershome een verdere aanzet zal zijn tot een grotere en betere verdraagzaamheid onder onze supporters. Fiod Op 28 mei 2001 werd door de fiod een doorzoeking verricht bij Ajax in het kader van een strafrechterlijk onderzoek naar vermeende loon- en inkomstenbelas tingfraude. De fiod meent dat Ajax bedragen heeft betaald die de club had moeten aanmerken als loon- betalingen. Ajax betwist dit. Justitie heeft nog geen beslissing genomen of Ajax terzake ook daadwerkelijk vervolgd zal worden. Het voorgaande heeft niet geleid tot een aanpassing van de cijfers. Technische zaken Bij aanvang van het seizoen 2001/2002 vonden diverse belangrijke spelersmutaties plaats. Gecontracteerd werden Ibrahimovic (Malmö FF), Maxwell (Cruzeiro Esporte Clube), Hossam (K.A.A. Gent), Trabelsi (Club Sportif Sfaxien) en Kras (FC Volendam), terwijl uit de eigen opleiding keeper Maarten Stekelenburg en Nigel de Jong een eerste contract aangeboden kregen. Daartegenover stonden de uitgaande transfers van Hoekstra (Stoke City FC Ltd.), Bobson (NAC), Sier (Sparta), Hellings (RSC Anderlecht), Stuut (H.F.C. Haarlem) en Arveladze (Glasgow Rangers), terwijl tevens 13 spelers op uitleenbasis bij andere clubs speelden t.w. van den Ban, Douglas, Greene en Longuet bij Haarlem, Kanu en Witschge bij Alavès, Winter en Nieuwenburg bij Sparta, Heije bij RBC Roosendaal, Babangida bij Vitesse, Mokoena bij Germinal Beerschot Antwerpen, Hersi bij NAC en Lobont bij Dynamo Bucarest. De deelnemingen in Zuid Afrika en Ghana brachten geen nieuwe spelers naar Amsterdam, terwijl vanuit de hoog gekwalificeerde opleiding van GBA de eigen opleiding werd verrijkt met twee getalenteerde jeugd spelers, zijnde Thomas Vermaelen en Rachid Tiberkanine. Daarnaast kwam tijdens het seizoen ook Jelle van Damme, intussen een vaste waarde in de A-selectie, over van GBA. Sportief gezien is 2001/2002 uiteindelijk een zeer succesvol seizoen geweest. Het A-elftal wist zowel het nationale kampioenschap als de Amstel Cup te winnen, ritf.n.ifi lmj rU '/;v A.twzv f ry-o ,i 11 11 ii I

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2001 | | pagina 16