Bericht van de Raad van Commissarissen Ingevolge het bepaalde in artikel 29 van de statuten legt de Raad van Commissarissen hierbij de jaar rekening over het boekjaar 1 juli 2001 tot en met 30 juni 2002, zoals deze door de Hoofddirectie is opgesteld en door de Raad van Commissarissen is vastgesteld, ter behandeling en goedkeuring voor aan de Algemene Vergadering van Aandeelhouders. De jaarrekening is door BDO Accountants gecontroleerd en van een goedkeurende accountantsverklaring voorzien. De jaarrekening gaat vergezeld van het door de Hoofddirectie opgestelde jaarverslag en de krachtens artikel 392 Boek 2 van het Burgerlijk Wetboek bedoelde overige gegevens. De Raad van Commissarissen heeft kennis genomen van het verslag van de Hoofddirectie. Wij stellen de Algemene Vergadering van Aandeelhouders voor de jaarrekening goed te keuren en décharge te verlenen aan de Hoofddirectie voor het gevoerde beleid en aan de Raad van Commissarissen voor het daarop gehouden toezicht. In het verslagjaar 2001/2002 heeft de Raad van Commissarissen tien maal vergaderd, waarvan één maal zonder de Directie. Daarnaast heeft zes maal een bespreking plaats gevonden door de Commissie externe financiële rapportage en audit met de Directie, waarvan tweemaal met de externe accountant. In het verslagjaar 2001/2002 hebben zich de navolgende mutaties voorgedaan: - 29 november 2001: ontslag de heer J. Adriaanse, Directeur Betaald Voetbal; - 30 november 2001: de heer A.L. van Os treedt af als Commissaris; - 30 november 2001: de heer H.G.M. Blocks, benoemd tot Commissaris; - 3 december 2001: de heer R. Koeman, aangesteld als Hoofd trainer /Coach betaald voetbal; Tijdens alle besprekingen is uitvoerig gesproken over de in eerdere fases opgestelde beleidsplannen van de onderneming en met name ook over de eventuele aan passingen van deze beleidsplannen. Hierbij moet vooral gedacht worden aan de evaluatie van de deelnemingenstrategie. Het afgelopen jaar is nationaal maximaal gepresteerd, het Kampioenschap van Nederland werd behaald, terwijl tevens de Nationale Beker (Amstel Cup) werd gewonnen. Helaas slaagden wij er niet in via twee kwalificatiewedstrijden deelname aan de Champions League af te dwingen, terwijl wij, zéér teleurstellend, ook maar twee rondes in de UEFA Cup hebben gespeeld. Een aparte vermelding verdient wel de prestatie van ons tweede elftal dat de halve finale bereikte van het hoofdtoernooi om de Amstel Cup. Door het slechter benutten van strafschoppen is men niet in de finale gekomen. De positie van Ajax is bestuurlijk in internationaal verband steviger geworden door het nadrukkelijk bekleden van de functie van vice-voorzitter binnen het Management Committee van de G-14 en de beïnvloedende rol die daarmee richting UEFA en FIFA is verkregen. Om de excessen van de soms exorbitant hoge vergoe dingssommen een halt toe te roepen, is tussen de Europese Commissie en de UEFA/FIFA overeenstem ming bereikt over een nieuw systeem. Dit systeem is ingegaan op 1 september 2001. Echter de niet onbelangrijke financiële paragraaf zal pas definitief worden ingevuld eind 2002. Basis voor dit systeem is een grotere mate van continuïteit in technisch beleid dan nu het geval is. Dit zou onder andere bereikt kunnen worden door het toekennen van een opleidings vergoeding vanaf 12 jaar tot 23 jaar, alsmede het in

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 2001 | | pagina 12