Personeel en organisatie In het seizoen 1999/2000 bedroeg het aantal perso neelsleden in FTE's (Full Time Equivalents) 158 (binnen land ten opzichte van 1998/1999, 136 FTE's). Bij een gelijkblijvende personeelsbezetting zullen de perso neelskosten steeds zwaarder op het totale budget gaan drukken. De kosten zullen zoveel mogelijk moeten worden beheerst. Er zal omzichtig moeten worden omgegaan met de salarisontwikkelingen, uitbreiding, maar ook met vervanging van personeel. Het totaal aantal vacatures bedroeg tijdens dit boekjaar 16. Conform het streven de vacatures zoveel mogelijk intern in te vullen zijn wij hierin bij een aantal vacatures geslaagd. Ajax heeft aan een 4-tal stagiaires de mogelijkheid geboden van een stageperiode bij de afdelingen: Publications/Marketing, Communications, Merchandising en de Kidsclub. Naast de individuele opleidingen hebben alle medewerkers van Ajax een training ondergaan in het kader van ons nieuwe elektronische mailsysteem, Lotus Notes. Aangezien aan iedere medewerker de mogelijkheid is geboden met Internet te werken, is er een Internetgedragscode geformuleerd. Het doel van deze code is het personeel te informeren omtrent richtlijnen die schade uit misbruik via het Internet beperken. Gezien de groei die Ajax heeft ondergaan zijn de aantallen te onderscheiden functies en afdelingen toe genomen. Er zijn hiërarchische wijzigingen doorgevoerd en de bevoegdheden en verantwoordelijkheden van de diverse medewerkers zijn aangepast. Al deze verande ringen zijn van invloed geweest op de besluitvorming van de directie om alle functies formeel te beschrijven, deze te waarderen en vervolgens een beloning structuur aan de waardering te koppelen. Voordat - door een externe deskundige - aan de verschillende functies een waarde, volgens het IFA- systeem (IFA: Integrale Functie Analysemethode), kan worden toegekend zijn deze eerst beschreven. Het IFA-systeem werkt met vier functiekenmerken die gezamenlijk de kern van een functie waarderen. Op basis van de functiekenmerken: kundigheid, zelfstandig heid, verantwoordelijkheid en bezwarende werk omstandigheden wordt de zwaarte per functie bepaald en vervolgens aan een salarisschaal gekoppeld. Invoering van de beloningsstructuur zal plaatsvinden gedurende het nieuwe boekjaar. Van de in 1998 verleende 204.800 opties zijn er per 30 juni 2000 69.600 vervallen. Per 30 juni 2000 staan er dientengevolge 135.200 opties uit. Na de balans datum zijn er nog eens 19.600 opties vervallen. Er zijn geen opties uitgeoefend. De belangrijkste voorwaarden van de optieregeling zijn opgenomen onder de toe lichting op de vennootschappelijke balans. Gedurende het boekjaar heeft de directie het personeel aangemoedigd deel te nemen aan het zoge naamde 'PC-privé project 2000'. Het is belangrijk dat de medewerkers meegroeien met de nieuwe ontwik kelingen op het gebied van de automatisering. Op basis van deze 'PC-privé project 2000' regeling kon Ajax aan werknemers een onbelaste (netto) vergoeding voor een computer en aanverwante apparatuur aanbieden. Ajax maakte hierbij gebruik van de fiscaal gunstige regeling voor het vergoeden van de kosten van computers. Het aantal werknemers dat deel nam aan dit project bedroeg: 23. In verband met wetgeving op het gebied van de Arbeidsomstandighedenwet is Ajax voornemens om - in samenwerking met Maetis Arbo - de uitvoering van de risico-inventarisatie en evaluatie vóór het einde van het jaar te laten plaatsvinden. Ter bevordering van de interne communicatie is besloten een personeelsgids - na instemming van de ondernemingsraad - ten behoeve van alle medewer kers te introduceren. In de personeelsgids zijn reeds bestaande arbeidsvoorwaarden helder geformuleerd. Het overleg tussen ondernemingsraad en directie heeft op een constructieve wijze plaatsgevonden. Naast het adviesrecht over algemene onderwerpen heeft de ondernemingsraad gebruik gemaakt van het instemmingsrecht ten aanzien van arbeidsvoorwaarden en invoering van gewijzigde procedures. De onder nemingsraad is nauw betrokken geweest bij de vast stelling van de personeelsgids. In verband met het aftreden van een tweetal ondernemingsraadsleden zullen er gedurende het komend boekjaar onder nemingsraadverkiezingen worden gehouden. Het seizoen 1999/2000 heeft geheel in het teken gestaan van het 100-jarig bestaan van onze club. Een groot aantal medewerkers en vrijwilligers heeft - ondanks de hoge werkdruk - zich opgegeven voor de Ajax revue 'Musivue'. Na maanden in de avonduren en de weekenden geoefend te hebben was het resultaat zeer indrukwekkend. Tot slot brengen wij onze waardering en dank over aan onze medewerkers en vrijwilligers voor hun enthousiasme en enorme inzet gedurende het seizoen 1999/2000. Amsterdam, 30 oktober 2000 Hoofddirectie A.J. van Eijden

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 1999 | | pagina 25