Bericht van de Raad van Commissarissen Ingevolge het bepaalde in artikel 29 van de statuten, legt de Raad van Commissarissen hierbij de jaarreke ning over het boekjaar I juli 1999 tot en met 30 juni 2000 zoals deze door de Hoofddirectie is opgesteld en door de Raad van Commissarissen is vastgesteld, ter behandeling en goedkeuring voor aan de Algemene Vergadering van Aandeelhouders. De jaarrekening is door PricewaterhouseCoopers NV gecontroleerd en van een goedkeurende verklaring voorzien. De jaarrekening gaat vergezeld van het door de Hoofddirectie opgestelde jaarverslag en de krachtens artikel 392 Boek 2 van het Burgerlijk Wetboek bedoelde overige gegevens. De Raad van Commissaris sen heeft kennis genomen van het verslag van de Hoofddirectie. Wij stellen de Algemene Vergadering van Aandeel houders voor de jaarrekening goed te keuren en decharge te verlenen aan de Hoofddirectie voor het gevoerde beleid en aan de Raad van Commissarissen voor het daarop gehouden toezicht. In het verslagjaar 1999/2000 heeft de Raad van Commissarissen negen maal vergaderd. Daarnaast heeft tweemaal een bespreking plaats gevonden door de Commissie externe financiële rapportage en audit met de externe accountant. De commissie voor selec tie, benoeming en honorering van leden van de Hoofddirectie en het Management Committee, als mede de voornoemde commissie zijn ingesteld tijdens het verslagjaar. De Raad is voorts informeel bijeen geweest zonder aanwezigheid van de Hoofddirectie waarbij onderwerpen als het eigen functioneren en de relatie tot en het functioneren van de Hoofddirectie aan de orde zijn geweest. Leden van de Raad van Commissarissen hebben drie maal deelgenomen aan een vergadering met de ondernemingsraad. In de vergaderingen van de Raad van Commissaris sen is uitvoerig gesproken over de beleidsplannen van de onderneming. De risico's van de onderneming en de opzet van interne besturingssystemen werden aan de orde gesteld. De Raad van Commissarissen is in het verslagjaar 1999/2000 uitgebreid tot vijf leden. Naast de drie leden die het bijzonder vertrouwen genieten van de Vereniging Amsterdamsche Footballclub Ajax, zijn op 27 september 1999 benoemd de heren S. van Loon en J.H.H.de Mol. Per 21 maart 2000 heeft de heer H.P.J. Henrichs besloten zijn functies als bestuurslid van de vereniging AFC Ajax en lid van de Raad van Commissarissen van AFC Ajax neer te leggen. Per 14 juni 2000 heeft de heer F. Kales zijn dienst verband als Algemeen Directeur beëindigd en heeft de Raad van Commissarissen vervolgens de heer J. Slop bereid gevonden de functie van Algemeen Directeur a.i. voor de periode 14 juni 2000 tot I oktober 2000 waar te nemen. Op 7 februari 2000 is het dienstverband met de heer D. Blind als Directeur Spelersbeleid per direct beëindigd. Op 21 maart 2000 zijn Ajax en de heer J. Wouters overeengekomen het dienstverband met de heer J. Wouters per direct te beëindigen. De heer H. Westerhof heeft vervolgens de positie Directeur Betaald Voetbal a.i. waargenomen van 21 maart 2000 tot en met 30 juni 2000. Per 30 juni 2000 is het dienstverband met de heer H. Westerhof als Directeur Opleidingen beëindigd. Na afloop van het boekjaar hebben de volgende benoemingen plaats gevonden: - Per I juli 2000 de heer J.Adriaanse, Directeur Betaald Voetbal - Per I juli 2000 de heer K. Zwamborn, Directeur Opleidingen - Per I juli 2000 de heer B.J. Hillen, Gedelegeerd Bestuurder K.F.C. Germinal Beerschot Antwerpen N.V. - Per I september 2000 de heer L. Beenhakker, Technisch Directeur - Per I oktober 2000 de heer A.J. van Eijden, Algemeen Directeur - Per 13 oktober 2000 de heer K. Nuninga, Raad van Commissarissen Het afgelopen jaar was sportief gezien teleurstellend. Het eerste elftal heeft geen goede resultaten in de UEFA en deAmstel Cup kunnen behalen. De kwalifi catie voor Europees voetbal in de UEFA Cup werd zeker gesteld door de notering op de vijfde plaats in de eindstand van de nationale competitie. Naast de verandering in de positie Directeur Betaald Voetbal heeft zich een aantal wisselingen in de directieposities voorgedaan. Door de invulling van deze posities in het

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 1999 | | pagina 12