Daarnaast zal hij zich onder meer bezig gaan houden met Investor Relations en is hij verantwoordelijk voor zowel de interne als externe rapportage. Conform de in het prospectus uitgesproken verwachting is het boekjaar 1997/1998 afge sloten met een negatief nettoresultaat. Voornaamste reden hiervoor is het niet mee spelen in de Champions League en de daarmee samenhangende verminderde inkomsten uit recettes en premies Europa Cup. Het is verheugend dat Ajax in het seizoen 1997/1998 landskampioen is geworden, hetgeen voor het seizoen 1998/1999 tot de begeerde deelname aan de Champions League leidde. Ajax speelt, samen met andere Europese top clubs, een belangrijke rol in de besprekingen met de UEFA over een andere opzet van de Champions League. De gesprekken moeten in ieder geval leiden tot meer Europese wed strijden en tot structurele verhoging van inkomsten voor de deelnemers aan deze com petitie. Ajax zal dit soort ontwikkelingen nauwlettend volgen en waar nodig zelf initia tieven ontplooien. Er is de afgelopen periode veel werk verricht verband houdende met de plannen die bestaan ter oprichting van voetbalscholen in het buiten land. Tevens zijn onderhandelingen gaande over samenwerking met, c.q. participatie in buitenlandse voetbalclubs. De Raad van Commissarissen is van mening dat Ajax zich naar verwachting ontwikkelt. Het streven is erop gericht blijvend te behoren tot de topclubs van Europa. De potentiële groei die de bestaande en reeds gememoreerde plannen naar verwachting met zich brengen, geeft vertrouwen voor de toekomst. De Raad van Commissarissen spreekt tenslotte haar waardering uit voor de inzet van de direc tie en haar medewerkers. Amsterdam, 24 november 1998 Raad van Commissarissen M. van Praag, voorzitter A.L. van Os H.P.J. Henrichs 16

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 1998 | | pagina 84