si&SH; - Zïïê Activiteiten AFC Ajax NV (AFC Ajax, Ajax) is de meest succesvolle voetbalclub van Nederland en behoort tot de meest succesvolle voetbalclubs van Europa. Ajax behaalde zevenentwintig keer het landskampioenschap en won vier keer de Europa Cup voor Landskampioenen (ook wel Europa Cup I; thans Champions League), één keer de Europa Cup voor Bekerwinnaars, één keer de UEFA Cup en twee keer de Wereldbeker voor clubteams. De activiteiten van Ajax kunnen worden onderverdeeld in voetbal en aan voetbal gerelateerde activiteiten. Voetbal De voetbalactiviteiten van Ajax bestaan uit het spelen van betaald voetbal, de jeugdoplei ding, het spelen van amateurvoetbal, de scouting, het spelersbeleid en het supportersbeleid. Het eerste elftal speelt betaald voetbal in de KPN-Telecompetitie, het nationale beker toernooi, de internationale bekercompetities en vriendschappelijke wedstrijden. Het eerste elftal speelt zijn wedstrijden in de Amsterdam ArenA, dat een capaciteit van ruim 50.000 plaatsen heeft. Het tweede elftal komt uit in de competitie voor reserve elftallen en dient als spring plank van jonge talenten naar de top. Een belangrijke pijler van de sportieve successen en reputatie van Ajax is de jeugdopleiding. De jeugdopleiding vindt plaats op het moderne sportcomplex De Toekomst. De kwaliteit van de jeugdopleiding is onder meer van belang voor de doorstroming van jonge talenten naar de selectie van het eerste elftal van Ajax, voor het aantal van buiten Ajax aan te trekken spelers en de hoogte van de daarmee gemoeide kosten en voor het door Ajax te realiseren resultaat op vergoedingssommen. Ajax beschikt over vier amateurelftallen die op zaterdag, in door de KNVB georgani seerde competities actief zijn. Deze elftallen spelen op recreatieve basis en vormen geen deel van de opleiding van spelers voor het eerste elftal van Ajax. De scouting is samen met de jeugdopleiding van groot belang voor de sportieve successen van Ajax. Voor de scouting heeft Ajax een omvangrijk netwerk van scouts. De scouts beoordelen spelers op de criteria die ook in de jeugdopleiding gelden, namelijk techniek, inzicht, persoonlijkheid en snelheid (TIPS) en houden een bestand bij van spelers voor de verschillende posities en spelers uit verschillende leeftijdsgroepen. w- a -i

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 1997 | | pagina 7