Het seizoen 1997/1998 was sportief gezien succesvol. In het tweede seizoen in de Amsterdam ArenA werd Ajax voor de zevenentwintigste keer landskampioen, met zeven tien punten voorsprong op nummer twee PSV. Een ander sportief hoogtepunt was de gewonnen bekerfinale in de Kuip. Met deze overwinning veroverde Ajax voor de veer tiende keer in de clubgeschiedenis de nationale beker. Na vijftien seizoenen werd in deze voetbaljaargang dus weer eens de dubbel behaald. In de strijd om de UEFA cup werd de kwartfinale bereikt. Ajax kon tegen Spartak Moskou de thuis- en de uitwedstrijd niet in winst omzetten en werd uitgeschakeld. De elftallen van de jeugdopleiding, een van de speerpunten van het beleid, waren het afgelopen seizoen in de eigen competities succesvol. Het tweede elftal, de brug tussen de jeugdopleiding en het eerste elftal, werd kampioen, evenals de Al, de A2, de BI, de Cl, de C2 en de D2. De Al-junioren en de Bl-junioren werden voor de zevende achtereenvolgende keer landskampioen. De talentendagen waren een groot succes. Er was een recordaantal inschrijvingen: 4.500 spelertjes meldden zich aan. Uiteindelijk konden daarvan 2.800 jongetjes hun talenten laten zien aan de scouts van Ajax. AFC Ajax NV is in 1997/1998 begonnen met het opzetten van een aantal buitenlandse projecten waaronder het onderzoeken van een vergaande samenwerking met een aantal buitenlandse clubs. Deze projecten in België, Zuid-Afrika en Ghana hopen wij in het seizoen 1998/1999 definitief op te kunnen starten. Deze projecten hebben onder meer tot doel de scouting en het opleiden van jeugdspelers internationaal een breder draagvlak te geven. De investeringen betaalden zich in 1997/1998 terug met een landskampioenschap en winst in het nationale bekertoernooi. Ajax heeft nu weer een kwalitatief volwaardige spelersgroep en zal, door middel van een jaarlijkse instroom van zelf opgeleide talenten, de spelersgroep kwalitatief op peil moeten houden. Deze ontwikkeling dient uiteindelijk te leiden tot een verminderde groei van de post lonen, salarissen en sociale lasten. Het opleiden en inpassen van eigen jeugdspelers is en blijft erg belangrijk voor de ontwikkeling van Ajax. Daarnaast zal het opstellen van spelers uit de Ajax-opleiding een positief effect hebben op de band met het publiek. Voetbal Sinds het Bosmanarrest worden met de spelers contracten met een langere looptijd gesloten zodat deze minder snel transfervrij kunnen vertrekken. Daar over het algemeen aan contracten met een langere looptijd hogere salarissen zijn verbonden is dit eveneens van invloed op de gemiddelde loonsom van de spelers.

Jaarverslagen Ajax NV (vanaf 1997) | 1997 | | pagina 27