UITSLAGENRAP 1 - Ajax 1 Eerste klasse A. 4-7 Ajax 'Neptunus Schoten Quick (A) RAP VUC Volewyckers HHC 3-6 (19 vóór, 6 tegen) 2-4 3-4 3-2 3-2 3-2 3-2 2-0 Schoten 2 - Ajax 2 Res. eerste klasse, 6-8, Ajax 2 Celeritas 2 Sparta 2 UVV 2 HCK 2 0W0 2 Schoten 2 HCAW -2 3-6 (25 vóór, 10 tegen) 3-6 3-4 2-2 3-2 3-2 3-2 4-0 Het is weer een prachtig weekend voor ons geworden, want onze beide teams wonnen en gaan dus nu, beide na drie wedstrijden, ongeslagen aan de kop. In ons gevoel heeft ons eerste negental twee van de moeilijkste tegen standers nu reeds gehad: Quick en RAP. Dit Amsterdamse RAP is heel sterk, «ar ■-L pech voor hen - Ajax is toch nog iets sterker. Het was onzerzijds n goede wedstrijd, die bovendien veel spanning opleverde. Ajax nam in de vierde inning met 1-0 de leiding, maar door enkele gelukkig uitvallen de tikken van de tegenstanders stonden we in dezelfde inning nog met 4-1 achter. Geen nood, direct werd de achterstand tot 4-3 ingelopen en Ajax bleef toch de iets betere ploeg. Dat kwam door het sterke, zelfbewuste wer pen van Marco Nagelkerken, dat kwam ook door het betere slagwerk van ons team. Uitblinkers aan slag waren wel Herman van Os, Marco en Leo van Wijk. Als nu ook de andere spelers aan slag nog eens los komen, kan er ons weinig gebeuren dit seizoen. Door dat betere slagwerk en door het sterke pitchen van Marco werd de kleine achterstand vlot weggewerkt, waarna we nog tot 7-4- uitliepen. Er werd RAP dus geen punt meer toegestaan, Prima gedaan, jongens Laten we afspreken, dat zonder dat er van onder schatting gesproken mag worden, we er zondag tegen Volewyckers een 7 innings-wedstrijd van maken. Dat zit er beslist in. TWEEDE NEGENTALOnze reserve's hebben het eveneens voortreffelijk gedaan door ook hun derde wedstrijd te winnen: Schoten 2 werd met 8-6 verslagen, nadat Ajax zelfs met 8-2 de leiding had gehad. Een volkomen verdiende zege, •was het veldspel af en toe niet best. Rudi Schnitker had er met 8 maal slag en slechts 2 maal 4 wijd goed het oog in, al kreeg hij nog iets te veel honkslagen tegen. Hij was en bleef echter de baas, ook in de laatste innings, waarin Schoten 2 nog iets van zijn achterstand wist af te knabbe len. Zowaar kwam er een home-run van de knuppel van v.d.Kamp en Mossing Holsteyn - heel sterk veldspel - en Schnitker gaven elk een honkslag. Als het tweede zo doorgaat - en waarom zou dat niet kunnen - gaan we echt aan een zeer hoge klassering denken. Maar dan moeten de spelers van het tweede negental wel in grotere aantallen op de training komen. GEFELICITEERDHet gezin van Marco Nagelkerken is met een gezonde spruit uitgebreid. Onze hartelijke gelukwensen. Johny Ludenhoff is nog wel niet zó ver, maar zijn we goed ingelicht, dan gaat hij zich het komende weekend verloven. Ook voor deze twee dus onze gelukwensen. TRAININGIn het algemeen wordt de training matig bezocht, vooral de trai ningsavond van het tweede negental op woensdagavond. Daar moet heel spoe dig verbetering in komen, want anders lassen we deze avond af. Opvallend is ook hier, dat zij die meestal bij het geringste een grote mond opzetten, de eersten zijn, om de boel in de steek te laten. Het eerste negental traint twee maal per week (wat een luxe) en wel op dinsdag- en donderdagavond. Ook hier kan de opkomst wel iets beter zijn, hoewel we toch niet te klagen hebben. Voorts is een begin op woensdagavond gemaakt met de training met jeugd. Dat ziet er teminste zeer hoopvol uit. Kent men nog jongens, die bij ons willen honkballen, laat ze rustig op woensdagavond komen, Welke senioren willen bij deze training assisteren MEDISCHE KEURING. We herhalen nog êén maal, dat Fancher, De Jong, Krant, Richardson en De Roos zich ten spoedigste bij een Medisch Sportkeurings— bureau dienen te laten keuren Z.O.Z.

Honkbal nieuws (1963-1972) | 1970 | | pagina 1