WEEKBERICHT NR.26. U ITS LAGE IT. Ajax 1 - Terrasvogels 1 ,4 - 5 Eerste klasse A. AJAX 13-22 HCTIW14-18 Giants Diemen14-18 Volewyckers14-18 Neptunus13-14 Celeritas14-13 HHC14- 7 Onze Gezellen14- 0 PROMOTIE_N^R_HOOFpKLASSE Ajax 2-2 Terrasvogels 2-2 Reserve_eerste klasse. Sparta 213-25 HCAW 214-15 UW 212-14 Celeritas 214-11 0W0 213-10 'Schoten 212- 9 AJAX 212- 8 'Haarlem Nicols 212- 2 4 extra verliespunten Goed en slecht nieuws en laten we maar met het goede nieuws beginnen: omdat Haarlem Nicols 2 van Sparta 2 verloor, zijn de Haarlemmers gede gradeerd, waardoor ons tweede negental zich dus in de reserve eerste klasse heeft gehandhaafd. Dit is een felicitatie meer dan waard. Helaas en nog eens helaas kunnen we ons eerste negental niet felicite ren, hoewel het er aanvankelijk allemaal zo goed uitzag. Weliswaar bleef onze aanval toch iets onder de maat, maar toen we mede door homeruns van Richardson en Balinge na acht volledige slagbeurten met 4-0 voor stonden, was er nog geen vuiltje aan de lucht en hadden we de promotie practisch geheel in handen. Nog slechts één slagbeurt van Terrasvogels, dat tegen een zeer goed pitchende Richardson vrijwel niets had gepres teerd, en het zou gebeurd zijn» Welnu, na die laatste slagbeurt .was het dan ook inderdaad gebeurd, maarmet ons, want opeens stonden we met 5-4 achter. Daar waren veldfoüten schuld aan, daar waë ëchter ook schuld aan, dat we in de voorafgaande innings niet méér dan die vier punten hadden gescoord. We weten het: we hadden de betere ploeg, we hebben veel en veel meer honkslagen gegeven dan de tegenpartijmaar toch hebben we verloren. Hadden we het niet van tevoren honderd maal gezegd? Dit Terrasvogels is niet verslagen, voordat de laatste bal gegooid is. Aan die mentali teit kunnen we een puntje zuigen, want bij ons gaat zich bij een voor sprong toch een stemming meester maken van"we zijn er al". Het echte vechtersinstinct ontbreekt dan, het killers-element om de tegenpartij dan geheel op de knieën te drukken. Ongelooflijk jammer I Helaas toonde Ruben wèl een bepaalde vechtersmentaliteit, wat hij trouwens toch altijd', al --en terecht-- in zijn spel heeft. Hij is een knokker, maar die mentaliteit kwam hem thans duur te staan, omdat hij in een onbeheerst conflict met de fioofdscheidsrechter van het veld werd gezonden. Op deze plaats willen wij hier niets meer over zeggen, omdat wij weten en dit heel goed aanvoelen, dat Ruben zelf heel veel spijt over dit incident heeft. Hij heeft een lange sportcarrière achter de rug, een eervolle carrière zelfs en zoiets is hem nog nooit overko men. Dat beseft hij zelf terdege en hij voelt het als een groot onrecht hem aangedaan. Dat is het natuurlijk niet, want iedere sportman heeft de plicht zich te allen tijde volkomen te beheersen. Dat heeft Ruben niet gedaan en dat vinden wij net zo te betreuren, als hij zelf dit achteraf zal doen. Z 0 Z

Honkbal nieuws (1963-1972) | 1969 | | pagina 1