LAGEN Met één been in de hoofdklasse. Het is gelukt: de eerste promotie wedstrijd tegen Terrasvogels is met 6-4 gewonnen, zodat we gerust mogen zeggen, dat de promotie bijna een feit is. Wanneer we zater dag a.s. in onze thuiswedstrijd tegen Terrasvogels gelijk spelen of winnendan is AJAX WEER HOOFDKLASSER, dan spelen we in het jaar dat de A.F.C."AJAX" 70 jaar bestaat evenals onze grote voet balbroers weer in de top van onze sport. Een feit, waar alle Ajacieden en allen, die het goed met Ajax menen, trots op mogen zijn. De honkballers zullen dat in elk geval zijn. Maar zover is het nog niet, al zijn we en terecht optimistisch gestemd, zoals we dit het gehele seizoen zijn geweest. Hoe gevaarlijk Terrasvogels kdn zijn, is zaterdag j.l. toch ook wel gebleken, want uit geheel verloren positie --6-1 voor Ajax na drie innings-- kwamen de Santpoorters toch nog gevaarlijk tot 6-4 terug. Aan onze kant een ombewust gevoel van "we zijn er al", maar aan hun kant een nimmer opgeven, maakten toch, dat het tegen het einde van de wedstrijd nog knijpen werd. Nadat de eerste inning met een 1-1-stand was afgesloten en in de tweede inning niet gescoord was, kwam het Ajax-slaggeweld in de derde inning weer goed los met als hoogtepunt een daverende home run van Paul Riley. Alle negen spelers kwamen in deze inning aan slag en toen er drie nul1env?aarvan óón zeer onbenullig)waren, stonden we met 6-1 voor. Een beslissing na 7 innings zat er op dat moment dik in, maar iets minder concentratie en een teveel aan zelfvertrouwen maakten, dat in de rest van de wedstrijd geen punt meer werd gescoord. Kijk, dat mag natuurlijk niet. Een werper, zoals de Terrasvogels-pitcher, die in één inning zóveel morele op- taters kreeg, mag nooit meer de gelegenheid gegeven worden zich dusdanig te herstellen. Was Ben Richardson(toch nog te veel vrije lopen, omdat hij het zich zelf op 2 slag steeds te moeilijk maakt), het binnenveld en vooral Jesse de Lanoy niet zo goed op dreef ge weest, dan zou de uitslag misschien toch nog in ons nadeel zijn uitgevallen Om die reden zijn we voor a.s, zaterdag toch nog niet geheel gerust. NWe moeten kunnen winnen, dik winnen zelfs, maar dat zal alleen ge beuren, wanneer alle spelers tot het einde proberen door te drukken. Dit kan onze laatste wedstrijd van het seizoen worden: laten we dit seizoen op grandioze wijze besluiten, niet alleen met promotie, maar vooral door een gedecideerde manier van winnen. Concentratie van begin tot einde is het enige middel. Een gevaarlijker tegen stander dan Terrasvogels is de factor onderschatting: laten we beide tegenstanders dik verslaan'. Overigens zijn we natuurlijk best tevreden over onze gehele ploeg, die in haar geheel toch zeer goed heeft gespeeld en in deze vorm best in de hoofdklasse mee zal kunnen draaien. Tussen twee haakjes: we geloven, dat we vanaf ons "ziekbed" toch een juiste weergave van alles hebben gegeven. TRAINING. Deze woensdag 27 augustus is het de laatste training voor het eerste negental plus reserves(zie de opstelling). Aller opkomst is met het oog op de allesbeslissende strijd van a.s. zaterdag dringend gewenst. MEDEWERKERS GEVRAAGDZoals het zich laat aanzien, zal er zaterdag van de zijde van het publiek grote belangstelling bestaan. Er zijn enkele vrijwilligers nodig, die bij een en ander kunnen assisteren. Welke spelers van het tweede negental geven zich hiervoor uiterlijk woensdag a.s, bij de heren Neefjes en Hendriks op? z O z

Honkbal nieuws (1963-1972) | 1969 | | pagina 1