WEEKBERICHT _NR^_15 j. UITSLAGENSparta 1-Ajax 1....7-5. Ajax T-Sparta 1...4-7. 'HHC 2-Ajax 22-19 Hoofdklasse Res.eerste klasse. Sparta 16 - 28 Sparta 2 11 - 22 Haarlem N 16 - 26 OWO 2 11 - 13 OWO 18 - 18 Schoten 2 1.1 - 12 Storks 18 - 17 UW 2 11 - 12 Schoten 18 - 16 Haarlem N2 10 - 10 ABC 17 - 14 Ajax 2 10 - 9 HCAW 18 - 13 SC Haarlem 2 11 - 5 Ajax 17 - 6 HHC 2 11 - 1 3E 2 extra verlpunten Vindt men het vreemd, dat we na de twee nederlagen tegen Sparta niet eens in een slechte hui zijn, integendeel zelfs? Wie heide wedstrijden heeft bijge woond, zal zich onze stemming wel kunnen voorstellen. Hekkesluiter Ajax heeft namelijk twee keer achtereen kampioen Sparta zeer goed. partij gegeven, zó goed zelfs, dat het heslist niet vreemd was geweest, als we één van heide wedstrij den gewonnen hadden. Natuurlijk werden er ook weer vervelende, en zelfs stom me fouten gemaakt, maar wederom onthrak er weer dat tikkeltje geluk, dat je nu eenmaal moet hehhen om te winnen. Houden we echter de hlik op de toekomst ge richt, dan kunnen we enigszins verlicht adem halen. Natuurlijk niet, wat de de gradatienood hetreft, maar wel met het oog op het volgende jaar. Toch nog even een hlik terugs voor ons staat het thans vast, dat als Ajax 1 het gehele seizoen zó gespeeld zou hehhen, we rotsvast op de derde of vierde plaats gestaan zouden hehhen. Met deze conclusie schieten we nu wel niets op, maar het kan ons toch sterken in'de komende "dubbel tegen ABC. Nog zijn we niet definitief gedegradeerd, nog moeten we trachten ons aan de laatste strohalm vast te grijpen en die strohalm betekent de heide wedstrijden in het a.s. week end tegen ABC. Laten alle spelers zich voornemen in elk geval deze heide wed- t strijden te winnen. Moeten we degraderen, goed, maar laten we dan eervol en strijdend ten onder gaan. Good old Herre Kok stond in de eerste wedstrijd tegen Sparta weer eens op de plaat en hij heeft het buitengewoon goed gedaan. Laten we niet vergeten, dat Sparta in het weekend daarvóór twee maal over Schoten heen was gelopen twee wedstrijden van 7 innings-- terwijl Sparta nu tegen ons de handen heel vol had. In de beginne nog niet, maar toen de Rotterdammers eenmaal een 7-0 voorsprong hadden opgebouwd, knokte Ajax terug, dat het een lieve lust was. Plotseling sloeg iedereen, met als hoogtepunt de homerun van Boy Balinge, de enige home run, die in heide wedstrijden werd geslagen. Het Rotterdamse slaggeweld werd, wat dat hetreft, volkomen aan handen gelegd. Tot de laatste hal behield Ajax in Rotterdam zijn kansen, maar het mocht uiteindelijk niet zo zijn. In de tweede wedstrijd hadden we aanvankelijk verreweg de beste kansen, maar juist in deze periode werd waarschijnlijk de nederlaag geleden. Ook Rudi Schnitker gooide prima, alsof hij nooit anders had gedaan dan mensen als Hudson John, Hamilton Richardson en Arrindell te bedwingen. Het was allemaal heel goed, maar onze zwakke punten werden toch ook wel weer duidelijk blootgelegd? een onvoldoende uithuiten van de kansen en nog te veel veldfouten. Maar vooruit, desondanks heeft iedereen prettig gespeeld en dat is op zichzelf ook al een kunst: verliezen en toch prettig spelen en de goede stem ming er in houden. Wij althans vinden dit een enorm winstpunt, dat niet alleen voor de nog te spelen vier wedstrijden alle goeds belooft, maar vooral voor volgend jaar. Méér willen we hier nu niet over zeggen.

Honkbal nieuws (1963-1972) | 1967 | | pagina 1