WEEKBERICHT_No._5 We hadden het eigenlijk wel van tevoren kunnen weten: wanneer ABC zijn traditio nele tournooi organiseert, is het altijd slecht weer. Zo was het nu ook. Het was nu eens niet koud, maar het stortregende en dus moest het gehele tournooi worden afgelast. Een bijzondere tegenvaller voor alle honkballers, die zaterdag en zon dag a.s. zonder goede voorbereiding aan de start moeten komen. Ook de oefenwed strijden van het tweede en derde negental gingen helaas niet door. Baar ook de concurrenten vrijwel nog niet hebben gespeeld, staan we er allemaal ongeveer hetzelfde voor. Wij geloven, dat die ploegen die in hun eerste wedstrij den de grootste dosis enthousiasme in de strijd kunnen werpen, een grote voor sprong op de anderen zullen hebben. En waarom zouden wij dat niet zijn? Ajax heeft wel meer door enthousiasme zijn tegenstanders kunnen overwinnen en dat moeten we nu wéér doen. De start van de competitie is altijd belangrijk. Win je namelijk de eerste wed strijden, dan zit de moed en het zelfvertrouwen er in en gaat de rest, als het ware vanzelf. Het eerste en het tweede negental hebben het geluk, niet direct tegen de zwaarste tegenstanders uit te komen en dat voordeel dienen we tot en met uit te buiten. Het is onze overtuiging, dat zowel het eerste als het tweede negental een rol van betekenis kunnen gaan spelen, maar dan moet er direct van de eerste wedstrijd af heel stevig aan getrokken worden. Als we dit allen doen in de prettige Ajax-sfeer van enkele jaren geleden, zijn we er zeker van voor de aanvang van een goed en prettig seizoen te staan. We moeten hier wel een beroep doen op de sportiviteit van enkele spelers, die we gaarne in het ABC-tournooi een eerlijke kans hadden gegund te bewijzen wat zij waard zijn. Nu dit buiten onze schuld niet is doorgegaan en zij voor het a.s. weekend in het tweede negental zijn opgesteld (zie de opstellingen hieronder), rekenen wij er toch op, dat zij ook in het tweede negental hun beste krachten zullen geven. Hier zij met nadruk verklaard, dat de uitblinkers in het tweede negental toch hun kansen in het eerste team nog wel zullen krijgen. Wij zijn er alleen maar op uit de negentallen in hun sterkste formatie in het veld te bren gen. PROGRAMMA. Zaterdag 30 april. HCK 1 - AJAX 1. Honkbalstadion in het Pim Muliersportpark, Orionweg te Haarlem. Bus 2. Aanvang 5 uur. Allen aanwezig om 2 uur: Adelina, Balinge, v.d.Berg, Isenia, Kok, Leysner, Lindsey, Mossing Holsteyn, Richinsin, Rombley, Slaman, Wout. Spelend coach: Leysner. Leiders: Bremer en Eendriks. De Amsterdammers vertrekken per auto om 1 uur van Middenweg, hoek Hugo de Vrieslaan. Zondag 1 mei. AJAX 2 - HHC 2. Terrein 0W0. Aanvang 2 uur. Allen aanwezig om 1 uur: Bonsen, Borgman, Van Ham, Hendriks, v.d.Kamp, Kraan, Offringa, Schnit- ker, Tromp, Vegter, J.Vos, Van Wijk. Coaches: Kraan en Visser. Leiders: Hendriks en Hofman. AFZEGGINGEN. Alleen in dringende gevallen zegge men af bij de heer E.Hendriks, Galileiplant- soen 129 te Amsterdam; telefoon 020-944921. TRAINING. Doordat het 's avonds nog tè vroeg donker is, gaan we deze week nog niet op de woensdagavond trainen. Volgende week is het woensdag 4 mei, een avond, waarop wij beslist niet willen trainen. Voor het eerst zal de training dus geor ganiseerd worden op woensdag 11 mei. DE HONKBALCOMMISSIE. Amsterdam, 25 april 1966.

Honkbal nieuws (1963-1972) | 1966 | | pagina 1