SAFE Wat zou het prachtig zijn, indien we dus nu weer aan het langste eind zouden trekken na een wedstrijd, waarin we ongetwijfeld voor zeer veel publiek lof voor ons spel zouden oogsten. Zullen we het daar dus maar op houden? Wat ons betreft, mag dit de zesde overwinning in successie en de achtste keer in totaal zijn, dat we een overwinning met slechts èèn punt verschil boeken. Ook tegen Volewyckers was dit dus het geval, maar hier willen we geen goed of kwaad woord over zeggen. Het was namelijk, hoewel we dus aan de winnende hand zijn gebleven, en we eigenlijk blij moesten zijn (zijn we ook wel), in hoge mate onver antwoordelijk om in deze bar slechte v/eersomstandigheden de wedstrijd tegen Vole wyckers doorgang te laten vinden. De eisen, die hierdoor aan onze spelers werden gesteld, waren vele malen groter dan die voor Volewyckers golden, want voor deze tegenpartij stond niets meer op het spel en voor ons hèèl, hèèl veel! Daarom toch een eresaluut aan onze spelers en vooral aan werper en vanger, die hardnekkige pogingen moesten doen de kletsnatte en loodzware ballen te overmeesteren. In die omstandigheden is het echt geen plezier om koploper te zijn en daarom was het dan ook o.i. onverantwoordelijk van de scheidsrechtereen gymnastiekleraar M.O. nota- bene--om te laten spelen. Als bewijs hiervoor geldt tevens, dat onze wedstrijd de enige was, die doorgang vond: bij alle andere wedstrijden waren verstandiger scheidsrechters. Alles bijeen uiteraard een compliment aan onze kranige ploeg, die aldus toch een uiterst verdiende zege heeft behaald. Wij immers hebben veel meer scoring- kansen dan Volewyckers gehad en zouden de weersomstandigheden normaal zijn geweest, wij zijn er zeker van dat wij een veel grotere overwinning behaald zouden hebben. De onverzettelijkheid van onze gehele ploeg doet ons het beste voor de grote strijd van a.s. zaterdag verwachten. In een afgrijselijke slechte wedstrijdmeer veroorzaakt door het spel vai^ Volewyckers dan van onsheeft het tweede negental met 27-22 gewonnen, waardoor dus nu VVGA 3 tot op één punt is benaderd. Het tweede moet nu nog spelen tegen 0W0 3 en tegen WGA 3> (31 aug.zodat we de kans om kampioen te worden volkomen in eigen hand hebben. Wanneer we dan weer over catchers beschikken, zodat niet Wim Prins dit moet doen, en Hendriks is hersteld, dan staan onze papieren zeer hoog genoteerd. Jongens, grijpt je kans! Het tweede negental heeft nu in 12 wedstrijden in totaal 145 punten ge scoord, maar het aantal tegenpunten (70) is toch ook rijkelijk hoog, te hoog zelfs. PROGRAMMA. Zaterdag 24 aug. Ajax 1-Storks 1. Terrein OVVO. Aanvang 4 uur. Allen aanwezig om 3 uur: v.d.Berg,Bonsen,Grooteboer,Van Ham,Hendriks,v.d.Kamp,Kok,Kraan,Martens Mossing Holsteyn,Offringa,Tromp,Visscher,VisserVan Wijk. Coach: Van 't Hof. Leider: Hendriks. Amsterdam, 19 augustus 1963DE HONKBALCOMMISSIE. -0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-

Honkbal nieuws (1963-1972) | 1963 | | pagina 2