AJAX Foundation fondsenwerving AJAX kookboek In het voorjaar van 2018 werd het fraai vormgegeven Ajax Kookboek gepresenteerd tijdens het Ajax Gala. Vervolgens vond het dit verslagjaar zijn weg naar de (online) Fanshops van Ajax en de boekwinkels. Van ieder verkocht kookboek ging €5 naar de Ajax Foundation. Charity Matchday De laatste thuiswedstrijd in 2018 stond in het teken van de Charity Matchday, ook wel de dag voor de toekomst genoemd. Het was de tweede keer dat een dag in het teken stond van het maatschappelijk betrokken ondernemen van Ajax en in het bijzonder de Ajax Foundation. Het was weer een prachtige dag. Niet alleen verpulverde Ajax De Graafschap met een 8-0 overwinning maar ook de fans zamelden een schitterend bedrag in voor de Ajax Foundation. De afgelopen keer, maar ook volgend seizoen hopen we bij de activatie weer hulp te krijgen van de jeugdleden en leden van de vereniging. De jeugdspelers van Ajax stelden namelijk hun seizoenkaart (391 stuks in totaal) ter beschikking aan leeftijdsgenootjes die opgroeien in armoede. Hiermee kregen zij de kans om ook eens naar Ajax te gaan. We danken alle Jeugdleden en leden voor hun enthousiasme om deze actie tot een succes te maken. Daarnaast waren er in de Johan Cruijff ArenA verschillende activiteiten georganiseerd die in het teken stonden van Charity Matchday. Zo was er een smoothie bar in de Fanshop en in het hoofdgebouw waren er verkooppunten voor de Ajax skills bal en liepen er door de hele ArenA collectanten rond. Ook konden zakelijke relaties een mascotteplek voor hun kinderen kopen of hun gasten trakteren op het Ajax Kookboek. Sommige relaties kozen ervoor om rechtstreeks een bedrag te doneren en zo de doelstellingen van de Ajax Foundation te ondersteunen. De Ajax Foundation is heel blij met het opgehaalde bedrag en bedankt de supporters en zakelijke relaties voor hun gift. AJAX Gala 2019 Dit verslagjaar heeft er geen Ajax Gala plaatsgevonden. De aanwezigheid van de complete selectie is voor het Ajax Gala een vereiste en dat was niet mogelijk in verband met de fantastische sportieve prestaties in de Champions League. De vierde editie Ajax Gala, een exclusief evenement voor zakelijke relaties, wordt verplaatst naar het volgende verslagjaar. TIKKIE Supporters werd dit verslagjaar ook de mogelijkheid geboden om via Tikkie een klein bedrag te doneren. Deze manier van fondsenwerving werd gebruikt bij onder andere de Charity Matchday en de Doelpuntenactie van de Ajax-jeugd. Deze laatstgenoemde donaties worden gebruikt voor het realiseren van een Ajax Playground in het Emma Kinderziekenhuis. XXX Pagina. 27

Ajax Foundation (vanaf 2018) | 2019 | | pagina 27