Sociaal-/economische achterstandssituatie AJAX Foundation Kick 'n learn In het zesweekse Kick 'n Learn programma, gaat het vooral om het aanleren van vaardigheden en geven van informatie over onderwerpen als drugs, HIV/aids, voeding en wijkgerelateerde issues zoals hoe te handelen bij een vuurgevecht. Dit vindt plaats op basisscholen in Kraaifontein and Bishop Lavis, Khayelitsha, Nyanga, Kensington and Ravensmead, Gugulethu en Athlone. 3.438 kinderen 96 scholen Urban soccer Het Urban Soccer programma is een naschools lesprogramma voor het voortgezet onderwijs waar vooral voetbal en het aanleren van normen waarden centraal staan. Vier fulltime community coaches bezoeken dagelijks de deelnemende scholen. Het zesweekse Urban Soccer programma draait inmiddels op scholen in Gugulethu en Manenberg, Crossroads, Elsies River en Heideveld, Khayelitsha, Belhar, Langa en Hanover Park. 845 kinderen 24 scholen Hot Spots Het Hot Spots programma vindt plaats op twee avonden in de week in Mitchells Plain (Tafelsig Sports Field) voetballen 70 kinderen ieder week in Elsies River iedere week 60 kinderen. De kinderen krijgen voetbal vaardigheidstrainingen en motivatie gesprekken aangeboden in samenwerking met SAPS. Niet alleen zijn hier de community coaches aan het werk ook de community wordt hierbij betrokken en werken intensief samen met de politie om veilig voetballen op dit centrale plein in de wijk mogelijk te maken. Door deze samenwerking wordt het vertrouwen van de gemeenschap in de politie gestimuleerd. 130 kinderen (wekelijks) AJAX awarness Het vierweekse Ajax Awareness programma is dit seizoen gestart op model C basisscholen. Daarnaast zijn er twee voetbaltoernooien georganiseerd in Ikamva voor de scholen die actief zijn in het Ajax awarness programma. 189 kinderen 7 scholen Holiday clinics In de schoolvakanties worden er Holiday Clinics georganiseerd; voetbalkampen waaraan jongens en meisjes tussen de 6 en 15 jaar kunnen deelnemen zodat ze ook in hun vakantie actief bezig zijn. 344 kinderen XXX Pagina. 24

Ajax Foundation (vanaf 2018) | 2019 | | pagina 24