Sociaal-/ economische achterstandssituatie AJAX Foundation Fair Play workshop Dit verslagjaar zijn we gestart met het ontwikkelen van een nieuw lesprogramma en hebben de kick-off gehad met het Caland Lyceum uit Amsterdam. In het programma wordt de omgeving van Ajax gebruikt als inspiratie en juiste voorbeeld voor jongeren. De Fair Play workshop is bestemd voor jongeren van 13-16 jaar en is een workshop met veel interactie, beleving en uitdaging. De workshop bestaat uit een lesprogramma in het supportershome, een rondleiding door het stadion die in het teken staat van respect en maatschappelijke verantwoordelijkheid en een voetbalclinic op het trainingsveld naast de Johan Cruijff ArenA. diversiteit. Via de Ajax Fair Play workshop pakken wij onze taak op als rolmodel voor jongeren in de stad en proberen die te versterken. We willen ze vertellen welke normen en waarden we bij Ajax belangrijk vinden, maar vooral met elkaar in gesprek gaan met als doel dat we binnen en buiten het veld respectvol met elkaar (blijven) omgaan. Bekijk video XXX Centraal in de aanpak van de workshops en het bijbehorende lesprogramma staat het gedachtegoed van Ajax. Dit is gestoeld op de gedachte dat door de aantrekkingskracht en uitstraling van Ajax op jongeren, zij beter kunnen worden aangesproken op bepaald gedrag dat zij vertonen of waar zij voor staan. In de ogen van Ajax en van een Ajacied gelden voor alle Ajacieden de waarden die Ajax als club uitstraalt en koestert op het veld, op de tribune en in het dagelijks leven. In het lesprogramma wordt via de kernwaarden van Ajax verbinding gemaakt met thema's als discriminatie en Pagina. 21

Ajax Foundation (vanaf 2018) | 2019 | | pagina 21