Projecten AJAX Foundation (Chronisch) ziek Bij de Ajax Foundation vinden we het belangrijk om zieke kinderen een leuke dag te bezorgen. We weten namelijk hoe belangrijk het is om een extra steuntje in de rug te krijgen en maken graag dromen van deze kinderen waar. Een glimlach op het gezicht van deze kinderen, dat is waar je het voor doet. Door de fusie van VUmc en AMC is vanaf seizoen 2018 2019 de samenwerking met Emma Kinderziekenhuis (locatie AMC) Kinderstad (locatie VUmc). Bezoek Kinderstad De Ajax-selectie bezoekt jaarlijks Amsterdam UMC Kinderstad (locatie VU Medisch Centrum). Hier kunnen kinderen in het speciale Ajax-spelershome even vergeten dat ze ziek zijn. Ze kunnen daar voetballen, poolen of trainingen van Ajax volgen via een webcam. Ook kunnen patiëntjes post sturen naar hun favoriete Ajacied. Elke Ajacied heeft z'n eigen postvakje. Zoals elk jaar zorgde het bezoek van de Ajax-spelers en speelsters voor mooie momenten en dierbare ontmoetingen. Onder leiding van Ajax Foundation ambassadeur John Heitinga stapten de Ajacieden om 14:00 uur de kinderkliniek binnen. Rond de klok van 15:00 uur verzamelden alle kinderen en Ajacieden zich op de houten tribune. John Heitinga ontpopte zich tot ware quizmaster en de kinderen bewezen échte Ajax-kenners te zijn. Door de fusie tussen AMC en VUmc werden dit jaar ook de kinderen in het Emma Kinderziekenhuis in de ochtend verrast. Lucky kwam langs en bracht voor iedereen een cadeautje mee. Het werd een middag die velen niet snel zullen vergeten. En met een hoofd vol mooie ontmoetingen en verhalen stapten de Ajacieden weer de bus in. Kinderstad (locatie VUmc) ruim 20.000jonge bezoekers per jaar. Bezoek Kinderstad: 250 xxx Pagina. 11

Ajax Foundation (vanaf 2018) | 2019 | | pagina 11