Beste Eob. Lieve Bob, Daarom mag jij nooit voor Ajax ver loren gaan. Vijf en zestig is de wet. Maar het gaat om de geest. De wet, de letter doodt. De geest maakt levend. Zonder jouw inbreng sterft Ajax voor een deel. En worden kinderen wees. Klaas Vos Ajax is jouw leven, daarom ben je zo gedreven. Jij legt in de training jouw hart en ziel. Dat is waar ik op viel. Jij laat voelen wat Ajax is. Ook al gaat er soms wat mis. Jij blijft altijd in Ajax geloven. Tegenslagen komen wij met z'n allen te boven. Jij bent een unieke schakel in het geheel. Het wordt jou nooit teveel. Jij bent de enige assistent-trainer met een eigen fanclub. Jij verdient eigenlijk een cup. Jij besteedt regelmatig aandacht aan je fans dat is ook hun stille wens. Jij zorgt dat een speler weer op nivo kan presteren. Daarom wil ik je eren. Ineke Provily Wat ik vooral uit mijn jeugd periode heb meege kregen is dat je niet alleen streng en hard was maar bovenal rechtvaardig en ontzettend enthou siast. Je trainingen waren zwaar, maar altijd prettig van wege de sfeer die je creëerde. Ik ben waarschijn lijk de eerste speler die vanuit de jeugd doorbrak naar het 2e en later het 1ste onder jouw leiding. Je sprak de gedenkwaardige woorden tegen me (wanneer je vond dat ik niet genoeg mijn best deed): "Alle ogen zijn gericht op Kwatta". Daarmee wilde je maar zeggen dat ik op het punt stond om door te breken, maar dat ik wel mijn best moest blijven doen en scherp blijven. We hebben een aantal kampioenschappen samen beleefd met de A-junioren en het 2e. In deze tijd begonnen ook de grote toernooien in het buitenland. We zijn op vele plaatsen geweest maar één toernooi staat mij nog het meest bij, namelijk Roubaix. Voor het eerst allemaal dezelfde pakken, waarvan jij de grote animator was. Je credo was dan, die jongens moeten er goed uitzien, want ze represen teren wel AJAX. En dan kom ik nog even terug op dat 'strenge' van je. Dat was heel gewoon voor je, dus ook voor ons. voor radio en tv, is voor mij het continue gevoel dat jij voor mij een soort 'vader'bent. Steeds meer zie ik overeenkomsten tussen jou en mijn biologische vader: rechtvaardig, recht door zee, ongeduldig als het om belangrijke zaken gaat (in jouw geval heeft dat altijd met Ajax te maken), gedreven en een tomeloze inzet. Ze hebben het wel eens over 'Mister Ajax'. Maar jij bent voor mij 'Vader Ajax'. Zoals ik trots ben op m'n eigen vader, die met beperkte middelen en met heel veel inzet en liefde een bestaan heeft opgebouwd, ook voor z'n kin deren, zo ben ik trots op jou. Omdat ook jij met minder talenten dan een Michels, Cruijff, Keizer of Swart een Ajax-bestaan hebt opgebouwd, gedre ven door liefde, bezeten, zonder te verzaken, gedisciplineerd, in weer en wind. Cruijff heeft dat toen zo goed gezien, toen hij jou terughaalde. Cruijff: de beste, de meest begaafde ooit, had door, dat Ajax ook groot geworden is en groot kan blijven door degelijk vakmanschap, absolute wil tot winnen, novoorwaardelijke inzet. Kortom: door bloed, zweet en tra nen. Dat belichaam jij. Hoe mooi, duur en glanzend het hout ook is: je hebt wel spijkers nodig om er een hek werk van te maken. Jij bent de SPIJKER van Ajax. Onze eerste ontmoeting vond plaats in mijn zes tiende levensjaar, en die vergeet ik nooit meer. Jij was trainer van de A1 geworden en ik kwam over vanuit de B1Je roem van een 'strenge' en harde trainer was je natuurlijk al vooruit gegaan. Dat 'strenge' hebben we pas later gemerkt, maar dat harde konden we meteen aan den lijve ondervin den. Het was voor het eerst dat ik tijdens de training even mijn eten in de sloot achter veld vier in de Meer deponeerde. Hier heb ik twee dingen van over gehouden: Ik eet nooit meer witte bonen in tomatensaus en ik eet nooit meer kort voor een training. Dit was weer zo'n les waarvan jij altijd zegt: "Ze moeten het zelf ondervinden dan doen ze het nooit meer."

Fanclub Bobby Haarms (1993-2000) | 1999 | | pagina 5