Beste BobI Vader' Bob, Rond de tijd dat je 50 jaar lid van Ajax was, werd je geïnterviewd door AT5. 50 vragen aan de 50-jarige jubilaris, zoiets was het. Omdat je gewend bent om altijd vooruit te kijken, bracht je het er bij één van de vragen over je verle den minder goed af. De vraag namelijk hoeveel Europa Cups en overige trofeeën je had gewonnen. Bob, ik zeg het nog één keer en ik zet het hieronder duidelijk op een rijtje: Kampioen van Nederland 12x De Nederlandse Beker 7x De Nederlandse Supercup 3x De Europa Cup 1 4x De Europa Cup 2 1x De UEFA Cup 1x De Europese Supercup 3x De Wereldbeker 2x Het kampioenschap in 1982 tellen we niet mee, want toen was je scout. En jawel, in dat seizoen kwam Johan Cruijff terug bij Ajax. Uitstekend gescout van je, Bob. In totaal heb je dus 33 hoofdprijzen. Dat is meer dan clubs als Feyenoord en PSV in hun hele bestaan gewonnen hebben. Het is de wens van iedere Ajacied dat je er nog een aantal aan het lijstje toevoegt. Dat betekent niet alleen dat Ajax weer wat wint, maar vooral dat jij doorgaat na je pensioengerechtigde leeftijd. Ajax heeft volbloed-Ajacieden als jou nodig en nu meer dan ooit. Dat hoef ik je niet te vertellen. Ik ben je dankbaar dat je me het gevoel geeft Ajacied te zijn en er trots op de voorzitter van je Fanclub te zijn. En ik verheug me op de film die we, samen met Klaas Vos, over jou gaan maken. Zorg er wel voor dat je haar goed zit. Bob, van harte gefeliciteerd met je 65-ste verjaar dag en nog vele jaren in gezondheid en vele prijzen met Ajax! Rimko Haanstra Zo'n echte Ajacied als jij zal ik nooit - hoe lang ik nog leef - worden. Jij bent in Ajax geboren. Ik ben hooguit in Ajax getogen. Dat ik me Ajacied voel heb ik aan m'n natuurlijke vader te danken. Die als vrachtwagenchauffeur in 1958 ik was toen negen jaar) Esso-voetbalplaten voor me mee nam. Vraag me niet hoe - wellicht was het een ingreep Gods - maar ik viel als een blok voor de Ajax-plaat. Die shirts vond ik zo prachtig! Een ander geluk was dat m'n vader in het ortho dox-hervormde dorp Huizen (NH) geen abonne ment op Trouw had, maar van De Gooi- en Eemlander. En daarin stonden verslagen van het zondagvoetbal, dus ook van Ajax. En ik spelde die en met de plaat in de hand ontdekte ik de beteke nis van Wim Bleyenberg. Hij werd m'n eerste held. Na Wim Bleyenberg was Henk Groot m'n held. En daarna Cruijff. En nog steeds op grond van de voetbalverslagen in de krant. Want de zondag was heilig en televisie hadden m'n ouders pas heel laat. Ajax-Liverpool heb ik bij de buren 'gezien' Naar Ajax ging ik pas, toen ik besloten had de kerk te verlaten. En ik in Amsterdam kwam wonen. Dat was najaar 1984. Ik ging naar De Meer, vak M. Eerste seizoen nog losse kaartjes. Het seizoen '85-'86 een vaste seizoenkaart. In het jaar dat Beenhakker wederom bij Ajax kwam en Pal Fischer naar Amsterdam haalde, geraakte ik 'dich ter bij het vuur'. Fischer sprak alleen Hongaars. En ik bood via David Endt - die ik inmiddels door m'n werk bij de VPRO kende - aan om Fischer Nederlands te leren. Door een tweejarig verblijf onder de Hongaren van Roemenie beheers ik het Hongaars redelijk. David Endt nodigde me uit voor nadere kennisma king met Fischer en verstrekte me een perskaart voor de wedstrijd Ajax-Vitesse. Ajax won met 5-2. Met drie doelpunten van de Hongaar. Logischerwijs werd hij uitgeroepen tot 'Man of the Match'. Prompt werd ik door David gevraagd te tolken bij een interview voor Studio Sport. Eddy Poelman was de interviewer. Tot een echt aktief helpen bij het leren van Nederlands is het nooit gekomen. Ajax had er geen geld voor over. Fischer ging steeds slechter spelen en het was al snel duidelijk dat z'n verblijf in Amsterdam van tijdelijke aard zijn zou. Ik verrichtte wel nog wat tolk-karweitjes. En David Endt bleef me perskaarten geven en vroeg me voor de Kick Off te schrij ven. En zodoende kwam ik ook in het spelershome. En leerde jou kennen. En vanaf het begin had ik het gevoel met een soort vaderfiguur te maken te hebben. En met het vorderen van het kontakt, geïntensiveerd door de oprichting van jouw fanclub en talrijke interviews met jou

Fanclub Bobby Haarms (1993-2000) | 1999 | | pagina 4