Beste vriend Bob, EEN UNIEKE AJAXIED In 1978 besloten we om in het huwelijk te treden en nodigden we onze goede vrienden uit Amsterdam uit, om dit heugelijk feit gezamenlijk te vieren. Uiteraard waren op ons trouwfeest ook Bob en Til aanwezig. Met z'n allen hebben we van deze dag een onvergetelijke Zeeuwse dag gemaakt voor onze Amsterdamse vrienden en voor onszelf 1999. Na deze onvergetelijke tijd is er nu iets anders aanstaande. Bob wordt 65! Ik hoop dat Bob en Til dit samen mogen vieren in een goede gezondheid. Daarnaast hoop ik, dat we met z'n alien nog vele Bobby-feestjes mee kunnen maken. Bob, weet je de weg nog naar Zonnemaire? Je grote vriend, Kees "Zeeland" (Kees Geelhoed) Het is enkele jaren geleden dat ik met U heb mogen samenwerken bij AJAX, de beste voetbalclub van Nederland en één van de topclubs ter wereld mag wel gezegd worden, want dat is ook zo! Bob, voor mij bent U de beste vriend die ik ooit heb gehad, dat zal ik nooit vergeten. Wij hebben fijne dagen gekend ook met het verzorgen van de kleding voor AJAX, die de liefde voor AJAX met zich meebracht. Met dank aan U Bob heb ik vele mooie herinnerin gen overgehouden, die zal ik altijd in mijn hart meedragen. Succes in je verdere leven, Je vriend Wil Veron Bobby 65, dat is bijna niet voor te stellen als je hem zo af en toe bezig ziet met jonge voetbalknul len op de weg terug na een zware blessure. En toch Bob: de tijd gaat gewoon door. De dagen en de jaren stapelen zich op en jij komt op een leeftijd dat je moet nadenken over hoe het verder zal gaan. Eind vorig jaar kwam ik Bobby tegen op de trip van Ajax naar Porto, daar waar Ajax zo genade loos werd "gefileerd" zoals ik dat in mijn TV-com- mentaar nogal bruusk en hard en voor Ajax-fans nogal schokkend, zeg maar negatief zei. Het was alsof jij Bobby in de dagen vooraf het onheil voelde naderen. Je was stil, teruggetrokken. Anders dan anders. Mijn collega Tom Egbers interviewde je in de ake lig lege betonnen kolos die Das Antas heet. Hij vroeg je iets te vertellen over het verval van je club. Waarom gaat het minder? Je antwoordde nerveus, met licht geëmotioneerde stem. Je wilde het eigenlijk wel vertellen, maar je deed het niet uit eerbied voor je club, voor jouw Ajax. Tom vroeg ook nog iets over Morton Olsen toen nog jouw baas. Ook in het volgende antwoord bleef je op de vlakte, hoewel jij al lang wist dat het kort daarop OVER was met hem. Dat typeert je Bob. Altijd alles in het belang van Ajax, jouw Ajax. Waarvan je het gewoon niet kunt verdragen als het eens wat minder gaat. Jij bent gewoon Ajax. Een keer ben je vreemd gegaan naar Volendam. Her 'andere Oranje' had grootse plannen, haalde Leo Beenhakker terug uit Spanje en jij - oer-Ajacied - was zijn running-mate. Dat heb ik nooit begrepen. Wat moet iemand die rood-wit denkt, in rood-wit slaapt en vermoedelijk alleen rode kool, rode biet jes met rode poon eet nou in Volendam. Het was in een periode dat je relatie met Ajax op een wat lager pitje stond. Lang duurde het niet, gelukkig. Alles kwam weer op zijn pootjes terecht. Bobby keerde terug naar De Meer en later naar de Arena. Hoewel ik je er net als veel andere Ajacieden van verdenk dat je de verhuizing nooit helemaal goed hebt verwerkt. Zou het daarom wat minder gaan allemaal? Het vertrouwde gras van De Meer. Het materiaalhok van Sjaak, het gezellige spelershome met Tante Sien. Ach Bob: Ajax blijft altijd en jij blijft een Ajacied een unieke, een bijna niet te evenaren ras Ajacied. Het ga je goed en denk aan je zweethempt. Evert ten Napel Bobby, Wij kennen elkaar van afstand. Alhoewel Amsterdam en Heerenveen voor je gevoel redelijk dicht bij elkaar liggen. Ik vind je een fantastische man, op basis van je trouw aan "jouw club' Ajax. Je solidariteit met alles wat van die club is. Nooit zeuren (en dat spreekt me vooral aan) en altijd respect voor de ander. Mooi is dat! Nu word je al 65 jaar. Je bent een bevoorrecht mens. Elke dag met mooie, goeie voetballers op het veld, elke dag de geur van het kleedlokaal. Het is je van harte gegund. Je verdient het. Eigenlijk hoef je geen kado, elke dag is een kado! Van harte gefeliciteerd, Foppe de Haan

Fanclub Bobby Haarms (1993-2000) | 1999 | | pagina 20