KLONEN Hoewel er in de wereld van de medische weten schap al tientallen jaren onderzoek naar verricht wordt, is het voor mij een woord wat ik pas recen telijk heb toegevoegd aan mijn vocabulaire. Dagelijks haal ik trouw de krant uit de brievenbus en vul dan de wachttijd die er staat voor het laten besterven van mijn bordje havermout (5 minuten) met het lezen van de krant. Voor dit lezen heb ik mij, waarschijnlijk net als u, een eigen protocol ontwikkeld. Zeer oppervlakkig, mijn ogen meestal nog niet ondersteund door mijn leesbrilletje, aanschouw ik de voorpagina. De kop pen en foto's prikkelen dan heel licht mijn her sens. Deze zijn dan nog in rustende toestand en kunnen dit geweld nog niet aan. Pas nadat de havermoutpap is gevormd tot een vaste snijdbare massa val ik neer op mijn vaste ontbijtplek, de altijd wankelende blank grenen keukentafel. Ik ben dan zo bekwaam om met een move de krant te openen op de sportpagina. Toegegeven, mijn interesse is zeer beperkt maar wel gericht: Voetbalnieuwtjes. En dan ook nog toegespitst op Ajax. Het overige op deze pagina en al het andere recyclet papier zijn voor mij verpakking van het dagelijkse portie Ajax nieuws bij het ontbijt. Omdat bij mij op dit uur nog niet alles werkt, lees ik het wel, maar neem ik het op in mijn korte geheugen en tijdens mijn dagelijkse rit naar de Arena spoel ik het interessante over naar mijn lange geheugen. Omdat de items iedere dag over hetzelfde gaan, zijn de opgeslagen woordjes dat ook. vast en zo overkwam het mij dat ik niet mijn ver trouwde sportpagina voor mij had maar een heel andere.... Men was aan het klonen geslagen was de bood schap. Geheel van slag bij het zien van dit voor mij onbe kende woord KLONEN wankelde ik naar het door nalatenschap verkregen woordenboek en zocht vertwijfeld naar uitleg. Het woord klonen is ook nog nooit gebruikt in een Ajax stukje. Vandaar mijn verwarring. Sindsdien is er op mijn floppy het woord klonen opgenomen, met daaraan door mij toegevoegd: een medisch probeersel dat wat mij betreft nooit zou mogen slagen. leder mens is uniek, en dat maakt zijn schepping ook zo mooi. Thijs Lindeman Wat heb je voor jezelf dit weer mooi op de rit gezet, totdat je in je naaste omgeving zo'n mooi mens ziet dat je gaat twijfelen. Want wat is er nou mooier dan twee of misschien wel drie van die mooi'tjes. Na mijn zoveel ste babbel met onze Bobby ontstond het idee: klonen die man. Want zoveel mooier dan één Bobby zijn twee Bobby's of het liefst nog eentje in reserve, dus doe er maar drie! Eén op het trai ningsveld, één in Perche d'Or en één altijd thuis. Genieten toch Maar toen dacht ik aan Til, zijn Til, maar ook onze Til. Wat doe ik die vrouw aan? Iedere minuut van de dag Bobby zien, Bobby horen en als ze pech heeft nog voelen ook. We laten het dus maar zo. Bobby, je bent me d'r eentjeen dat laten we zo Laatst op een ochtend was de hand wat minder 15

Fanclub Bobby Haarms (1993-2000) | 1999 | | pagina 15