Wie kent hem niet vraag je je wel eens af, bij AFC AJAX kent iedereen hem en zeker de spelers die onder hem hebben gewerkt, in de revalidatie, als keeperstrainer, trainer van het 2e team enz. enz. Zelf heb ik veel met Bobby te maken gehad, zowel als keeperstrainer als revalidatietrainer. Elk moment van de dag stond hij voor je klaar, 's mor gens vroeg of 's avonds laat, het maakte hem niks uit.. Het werken onder Bobby was voor mij altijd een genot om te doen, elke keer was er weer een strijd tussen keeper en trainer, elke keer konden we elkaar weer opjutten om ook op de training goed te presteren en zelfs tot op de bodem te gaan, zoeken waar je grens ligt en proberen die weer te verleggen. Dit was Bobby op het lijf geschreven, ook als hersteltrainer kon hij je snel terug brengen na een blessure (meniscus, binnen 4 weken speel de ik alweer) Met Bobby had ik daarom een speciale band, welke ik eigenlijk niet had met andere trainers, zonder deze te kort te doen, daar ik met hen ook goede relaties had, maar met Bobby was het iets anders, soms een haat liefde verhouding ten opzichte van het voetbal. Altijd stond hij voor je klaar, zelfs toen ik overhoop lag met AJAX over een nieuw contract en Bobby bij V.V. Aalsmeer trainer was kon ik hem bellen om met hem keeperstraining te doen om fit en scherp te blijven om een week later dan gepland in een goede conditie bij AJAX weer te beginnen. Zulke dingen blijven altijd in je herinnering. Ook buiten het veld was het een joviale vent, altijd wel in voor een grap, haast nooit sacherijnig, op het juiste moment bloed serieus en altijd rood/wit in zijn ogen van zijn club AJAX, waar hij nooit een kwaad woord over wilde horen. Veel leuke dingen met hem meegemaakt, een leuke anekdote is: Ik was geopereerd aan mijn enkelband en liep in het gips, in die tijd mochten geblesseerde spelers nooit mee met uitwedstrijden, ook niet in de Europa Cup wedstrijden. Maar er werd door het bestuur toen voor mij (als goedmakertje) een uit zondering gemaakt, dus mocht ik mee naar Lillström in Noorwegen. Daar werd ik op de kamer ingedeeld met Bobby, geen probleem voor ons beide, 's avonds voor het slapen gaan in de bar nog een slaapmutsje en toen naar boven. Bobby stelde mij voor om als eerste te gaan slapen, daar hij nogal snurkte. Prima idee vond ik, want dat doe ik ook en dat vertelde ik hem dan ook, geen probleem zei Bob, want zo erg als hij snurkte kon niet erger. Volgende ochtend werd ik wakker en zag Bob nergens, wat was het geval, hij kon niet slapen van mijn gesnurk en is in het bad gaan lig gen met dekens en al om te kijken of hij daar kon slapen. Ook zorgde hij altijd als we in een trainingskamp voor een Europa Cup wedstrijd zaten, dat er een colaatje vieux voor me klaar stond, die ik dan mee naar boven nam en op mijn gemak voor het sla pen gaan opdronk. Een heerlijke tijd heb ik met Bobby meegemaakt en nog steeds als ik hem tegenkom is de begroe ting als vroeger, even spontaan en gemeend. Wel heb ik respect voor Til, want zonder haar steun zou Bobby nooit zo lang in deze voetbalwereld hebben kunnen meedraaien en nog mee zal draai en. BOBBY: EEN AJACIED IN HART EN NIEREN zoals er weinig rond lopen. Het gaat hem goed in al die komende jaren die hij nog voor de boeg heeft. Piet Schrijvers Bobby is één van de jongens van de oude stem pel, iemand die zijn ziel en zaligheid heeft gegeven voor zijn club. Zijn karakter en mentaliteit zijn altijd hetzelfde gebleven. "Houten schepen, ijzeren kerels" of was het andersom? En dan die opmerking van "wat heb ben we het leuk allemaal, maar aan het eind van de maand zie je het terug op je loonstrook". Ik denk dat wij, de spelers die in die tijd opgeleid werden veel aan Bobby te danken hebben gehad. Ik denk dat dankzij zijn voortdurende pogingen om ons de mentaliteit voor profvoetballers in te pren ten, heel veel spelers inclusief mijzelf een bagage hebben meegekregen waarvan je je hele voetballe ven profijt hebt. Ik zal uiteraard nooit onze tripjes met het Deense Nationale Elftal vergeten, waar Bobby als "oppas" met ons meereisde. Wij probeerden uiteraard ook na zo'n interland alles te doen om weer 100% inspanning te leveren. Eigenlijk zijn er in Bobby's categorie voor zijn club maar twee voorbeelden: Bobby is er één van, de andere is Sjakie Wolf. Helaas zijn dit soort "houten ik ben dankbaar schepen" een uitstervend ras. Gelukkig hebben we Bobby nog. Ik ben dankbaar dat ik met hem heb mogen wer ken. Frank Arnesen Bob Blessure, herstel, lopen, Hup, hup, hup, hupbankje springen, Sprinten, tien ballen naar de overkant, kapot, Niet zeiken, bloed aan de paal, doorspelen, Klaar, fit: scherp! Frank Rijkaard

Fanclub Bobby Haarms (1993-2000) | 1999 | | pagina 13