Beste Bob Sjaak Swart Bob, Ik heb je leren kennen in het seizoen '91-'92. Het was mijn eerste rit, met Ajax 1 naar het Rijnstadion. Een wedstrijd tegen Ozasuna. We logeerden in hotel Gute Heunen, je weet wel, met de witte kip!!! Ik was erg nerveus, die eerste keer. Maar jij stelde mij de dag van vertrek op m'n gemak en ook de dag erna. Toen de bus het niet deed en ik de startmotor moest vervangen. Je mopperde flink, want, zoals altijd met Louis van Gaal, kwamen we in tijdnood, 's Avonds in het hotel werd toen gesproken over een nieuwe bus. En door jouw steun bij mijn verzoek hebben we samen de Fa. Oostenrijk zover weten te krijgen. En dat betekende dat Ajax als eerste club een spelersbus had met het logo van de club erop. Vooral het koelkastje voorin, met de ijsemmer, dat beviel je. Als ik stiekem naar je keek zag ik dat je je prima voelde. En wat ging die bus lekker hard hè. Met deze bus waren ook de opstoppingen in het verkeer voor ons verleden tijd, want hij paste zelfs over de vluchtstrook tussen Deventer en Amsterdam. En jij lette goed op of de politie ons in de gaten had. Maar het liep gelukkig goed af. Iets minder ging het met de brug in Leeuwarden. We waren aan de late kant voor de wedstrijd Cambuur - Ajax, toen in Leeuwarden ook de brug nog open ging. Louis uitte een flinke krachtterm. Ik had van de Brandweer in Watergang een oude sirene gehad, die op de bus was gemonteerd. En op jouw aanraden ben ik op de andere baan gaan rijden, groot licht aan, sirene aan en ja hoor, de brugwachter schrok er zo van dat hij de brug weer liet zakken. Wij er overheen. Ik zie die man nog kij ken met zijn mond wagenwijd open, z'n kin bijna op z'n knieën.Tien minuten na het begin van de wedstrijd verzocht de speaker de chauffeur zo snel mogelijk naar de spelersbus te komen. Daar stonden 3 agenten met de mededeling dat ik gearresteerd werd. De brugwachter had een aan klacht ingediend. Maar een excuus aan de brugwachter was ook goed. En met een speldje, een boekje en excuses ben ik naar de brugwachter gegaan. De bekeuring van f 50,- kregen we wel. Na 3 jaar wilde jij wel weer een nieuwe bus. Daar hebben we samen moeite voor gedaan en de nieuwe bus kwam er. Maar....hij was niet naar je zin. Hij zat niet lekker! Daar is toen, na veel vijven en zessen wat aan gedaan. De complete voorkant werd naar jouw smaak ingericht: meer beenruimte, goede koelkast en standaard ijsemmer. Je weet zelfs hoe de deuren open kunnen. Nu nog leren besturen.... Bob, ik hoop dat we samen, met Ajax, nog veel veilige en plezierige tochten zullen maken. Toon, de buschauffeur. Er zijn maar weinig echte Ajacieden die van hun club houden, daar ben jij er één van net als ik. Wij kennen elkaar denk ik zo'n 40 jaar en zijn altijd heel fijn met elkaar omgegaan. Ik weet nog dat wij samen in 't 1e elftal speelde, dan kreeg ik nog wel eens op mijn sodemieter van je als ik er te zacht inging. Ik heb daarvan geleerd Bob, en later toen wij samen het zaterdag-elftal hebben gevormd en hogerop brachten. Wij gingen altijd voor de winst, want als wij verloren, waren wij doodziek (is tegenwoordig wel eens anders). Bob, ik hoop dat wij samen nog vele jaren iets kunnen doen voor onze club Ajax. Beste Bob. Ik ontmoette je voor het eerst in de gang naar de kleedkamers van De Meer. Ik dacht toen: bij hem moet ik nooit zijn. Want ik had van de jongens die al langer bij Ajax zaten gehoord, dat je bekend stond als De Beul. Maar ja, ook ik kwam in een situatie terecht dat ik wel bij jou moest wezen. En hoe vaak daarna ben ik niet bij je geweest?! Ik kwan er achter dat ik er alleen maar beter van werd. Dat dat beulen zin had. En daarom zeg ik nu volmondig dat ik met enorm veel plezier onder en met je gewerkt hebt. Ik heb ook het gevoel dat het tussen ons klikte. In het begin was het nog aftasten. Maar gaandeweg konden we alles tegen elkaar zegge. Met de nodi ge humor! Eén anekdote wil ik nog wel graag bij je in herin nering roepen. Dat was toen je me in de maling wilde nemen. Ajax speelde voor de Champions League tegen AEK Athene in Athene. Jullie kwamen 's nachts laat terug. Ik was aan het herstellen van een bles sure. Jij zei toen dat ik - zodra jullie terug waren - bij jou moest komen trainen. Dat was 's morgens vroeg om 5 uur. Ik dacht: is die gek geworden?! Meent-ie het nou?! Ik viel stil, ik sputterde wat. En jij stond al op het punt om Arie van Os te roepen. Die je - naar achteraf bleek - bij dit geintje betrokken had. Toen dacht ik: als ik weiger en hij meent het seri eus en zo leek het wel, dan zit ik goed fout. Dan 11

Fanclub Bobby Haarms (1993-2000) | 1999 | | pagina 11