^IHMIkWak.. - Jé'-ZAyr*'" Op bezoek bij Piet Schrijvers in het Lukasziekenhuis. Ajax - PSV 10 september 1978. Simon luisterde altijd. Ik zei tegen hem: Ga naar de bioscoop om de film over Johan te zien. Jij hebt twee schijnbewegingen. Als je een derde hebt, ben je nog beter, een vierde nog meer. Mits goed uitgevoerd natuurlijk. Het is in stijgende lijn gegaan met hem. Hij trainde ook geweldig. Tegen PSV speelde hij een geweldige wedstrijd met een formidabel doelpunt. Ik zeg tegen Cor Brom, die toen trainer was: je moet hem een publiekswissel geven. Hij ging eruit onder daverend applaus, staande ovatie, links langs de eretribune. Maar hij liep met z'n kop naar beneden. Ik naar hem toe en zeg: kop omhoog, dit is voor jou en ik pak de onderkant van z'n kin en duw z'n hoofd omhoog. "Allemaal voor jou Siem!" Ook een soort opvoeding. Hoefje nu niet meer te doen. Ivoorkust, ten tijde van het eerste trainerschap van Leo Beenhakker. We hadden daar een toernooi, waar de gekste dingen gebeurden. Tijdens de finale werden om niks een paar spelers van ons het veld uitgestuurd, onder wie Heinz Stuy. De scheidsrechter was zo'n thuisfluiter, dat we overwogen van het veld te lopen. Maar Beenhakker kreeg van het bestuur een seintje dat we door moesten spelen, want Ajax kreeg nog geld van de organisatie. Uiteindelijk wonnen we die wedstrijd toch nog. Maar hier loop ik met Simon Tahamata over de markt van Abidjan, de hoofdstad van Ivoorkust. Een confrontatie met de armoede, ook als bewustwording van hoe bevoorrecht wij zijn. Hoort ook bij de Ajax-opvoeding.

Fanclub Bobby Haarms (1993-2000) | 1999 | | pagina 25