Periode Cor Brom - Leo Beenhakker 1978-1982 Training met Jan Everse en Ruud Krol. In het seizoen '77-'78 was Jan Everse tussentijds gekocht. En hij moest getest worden. Dat deed ik op een vrije zondag. De dag ervóór vroeg Ruud Krol aan me: Bob, wat ga je morgen doen. Ik zeg: Ik ga Jan Everse testen. Zegt Ruud: dan kom ik ook. Revalidatietraining Frank Arnesen. Hij wordt hier in het vest van 7 kilo gehesen, een onderdeel van de hersteltraining. Frank was met Sören Lerby door Rinus Michels gehaald. 17, 18 jaar waren ze. Ze kwamen met hun meisjes en mochten samenwonen. Dat was een unicum toen. Ik moet ze klaarstomen voor een wedstrijd met het tweede tegen PSV de andere dag. Ze trainen als beesten. En tegen PSV spelen ze ook heel gedreven. Scandinaviers willen graag snel Nederlands leren. In die wedstrijd riep 'die rooie' (Lerby dus) al: "ikke heb, ikke heb", als hij de bal wilde. Een paar jaar later - onder Beenhakker - was ik de oppas van de Denen. We hadden er vier: Sten Ziegler, Henning Jensen en genoemde twee. Alle vier international. Als het Deense elftal speelde, haalde ik ze op in Kopenhagen om zo te zorgen dat ze weer bijtijds bij Ajax waren. En niet het nachdeven indoken, want wat uitgaan betreft zijn het beesten, meer dan ons Hollanders. Op een keer speelden ze uit tegen Joegoslavië. Bij het vliegveld had ik een hotel. Het vliegtuig uit Belgrado arriveert om half één 's nachts. Ik kon goed opschieten met de bondscoach, Piontek. Hij wist dat ik er zou zijn. En kreeg de jongens mee. In het hotel nodigde ik de jongens uit aan de bar. En gaf ze een biertje. Zegt Frankie Arnesen:"We moeten morgen toch spelen?" "Jij neemt eerst een biertje", zeg ik. Ik geef ze er nog één en nog één. Begint 'die rooie' zogenaamd te protesteren. Ik zeg: "Jullie willen mij verlakken, maar ik verlak jullie!" Nog een bier en toen naar bed. Van de hotelmanager had ik de sleutel van de nooduitgang; ik hoefde dus alleen de lift in de gaten te houden. Maar dat was nu helemaal niet nodig. Ze waren al kapot; ik had geen omkijken. De andere dag vliegen we om tien uur terug en 's middags spelen ze een wedstrijd tegen FC Groningen, we winnen met 5-1, met twee doelpunten van Frankie. De voorzitter van de Deense voetbalbond noemde me altijd de babysit van Ajax.

Fanclub Bobby Haarms (1993-2000) | 1999 | | pagina 24