PQ Bedankt Johan Bijeeenkomst van coaches in Zeist. Met v.l.n.r. Bert Jacobs, Sandor Popovics, Kees Rijvers, Tomaslav Ivic, Hans Kraay, Boskov, Bob Haarms, Zwartkruis, Ernst Happel, Cor Brom, Spitz Kohn, Hans Croon, Cor van der Hart. Ivic wilde dat ik meeging, dus ik was de enige assistent. Maar het werd geaccepteerd. Voor het café, met links poster afscheids- wedstrijd Johan Cruijff 7 nov. '78 0-8) Grote fout van het bestuur. Sjaak Swart kreeg een afscheidswedstrijd tegen Tottenham Hotspur, Johan tegen Bayern München. Die waren er al een dag van te voren en vol rancune en wraakzucht: een paar jaar geleden hadden we ze met Cruijff vernederd met 4-0. Een Engelse club komt om feest te vieren, er een leuke wedstrijd van te maken, uit respect voor de speler die afscheid neemt. Zo niet de Duitsers. Die hadden nooit uitgenodigd moeten worden! Ernst Happel was een fantastische trainer. Toen we in '95 de finale tegen A.C. Milan speelden in Wenen en de kleedkamer inkwamen, zagen we ogenblikkelijk een enorme foto van hem en dat maakte indruk. Ik had nog graag onder hem assistent-trainer geweest. Ik ontmoette hem een keer in Parijs. We speelden er een toernooi met Benfica, Paris St.Germain en Standard Luik. Hij was toen trainer van Standard Luik en we zaten in hetzelfde hotel. Ik ontmoette hem aan de bar. Hij dronk altijd Pymm's. Opeens komt de aanvoerder van Standard met een spelertje achter hem staan. Ze durven Happel niet op de schouder te tikken. Ik zeg tegen hem: er staan twee spelers achter je. Hij zegt: Kein Geloei, we gaan door. Na een kwartier draait hij zich om en vraagt wat er aan de hand is. Die aanvoerder vraagt wanneer - wijzend op dat spelertje naast hem - hij eens kan spelen. Zegt Happel: als hij niet traint zoals ik wil, komt hij nooit in het eerste. En draait zich weer naar me om en zegt: Bob, waar waren we gebleven. 21

Fanclub Bobby Haarms (1993-2000) | 1999 | | pagina 22