EEN DAGJE EK'96 VAN BOB KH-AMEC Engineering B.V. Op 17 maart 1996 was het dan weer zover. Weer zo'n fantastische feestavond van onze kanjer Bobby Haarms. Deze avond werd door velen heel speciaal. Immers de "trots" van Ajax was van stal gehaald. Een ieder mocht op de foto met de Europese Supercup, de Championsleague-beker en de Wereldbeker. Tevens zou dit het laatste Bob-gala in De Meer zijn. Deze avond had ik mijn collega en vriend Eric Batteljee meegeno men. Eric is werkzaam bij ABN-AMRO Luxemburg en ik ben werk zaam bij ABN-AMRO Utrecht. Nu vonden wij het leuk om met de Wereldbeker op de middenstip van de Meer te worden gefotogra feerd. Welnu, dat is uiteraard gelukt, want als je bij Ajax iets vrien delijk vraagt, dan wordt daar meestal wel positief op gereageerd. Na de foto-sessie liep ik met de Wereldbeker in mijn handen (wat een gevoel!) weer naar binnen en wat schetste mijn verbazing: de Bobbola was bijna begonnen. Dankzij de schitterende acteertalenten van Jaap Stobbe hebben wij ons laten overhalen om nog snel wat loten te kopen. Uiteindelijk resulteerde dit in de Hoofdprijs; een volledig verzorgde reis naar de eerste wedstrijd van het EK'96 in Engeland. Dit was de wedstrijd Nederland-Schotland. Op de dag van de wedstrijd vertrok om 09.00 uur ons vliegtuig richting Birmingham, de tweede stad van Engeland qua grootte. Op Schiphol was het een drukte van belang, één Oranje-legioen. Wij kwamen terecht in een zogenaamd stropdassenvliegtuig, lekker rustig dus even. Éénmaal aangekomen in Birmingham brak de hel Engineering and project management contractors Kabelweg 21 - Postbus 80046 1005 BA Amsterdam Tel.: 020-6824839 Fax: 020-6826163 weer los. Snuffelhonden (drugs) verwelkomden ons op Engelse bodem. Om 12.00 uur eerst een 3-gangen lunch in het luxe hotel The Chamberlain. Tijdens de lunch werden we in de stemming gebracht door een doedelzakspeler. Na het eten hebben we nog even de opstelling van beide teams doorgenomen met Günther Netzer, een ieder bekend. Hij was daar aanwezig namens de Duitse Televisie. Om 14.00 uur zijn we richting stadion gegaan om ons tus sen het Schotse en Hollandse legioen te mengen. Om 15.00 uur begon hef zogenaamde inzingen. Honderden supporters van beide kampen hadden zich op een grote binnenplaats van een café verza meld om zo om de beurt de strijdliederen in te zetten. Er was ook nog een gezamenlijk strijdlied: "We are the champions", maar ja er kan er maar één de beste zijn. Om 15.30 uur ging het stadion open, Villa Park, genoemd naar de plaatselijke Aston Villa. Een schitterend stadion in een iets mindere buurt. We waren bijna als eerste in het stadion om zo te genieten van de binnenkomst van een ieder. Aron Winter was toen ook al op het veld en op de vraag van ons wat er vandaag ging gebeuren, antwoordde hij dat hij het wel zag zitten vandaag. De wedstrijd begon veelbelovend. Wij dachten nog als het hele toer nooi doorgaat zoals die eerste 10 minuten, dan beloofde dat nog wat te worden. Helaas al heel snel in de wedstrijd gooide de scheids rechter roet in het eten om een handsbal op doellijn niet te bestraf fen met een penalty (gebeurde dat later ook niet tegen Frankrijk..?). Tijdens de rest van de wedstrijd werden meerdere kansen om zeep geholpen en eindigde de wedstrijd zoals die begon in 0-0. Na de wedstrijd werd het Oranje-legioen vastgehouden op de parkeerplaats naast het stadion i.v.m. de Schotse supporters. Dat werd dus wachten en wachten. Zelfs een Ajax-bestuurslid mocht met zijn gevolg niet weg. Ondanks dat hij duidelijk maakte niet naar het vliegveld te moeten moest ook hij wachten, orders zijn orders. Na ongeveer twee uur wachten vertrokken we richting vliegveld in de wetenschap dat de Schotse supporters al weg waren. Niets min der was waar. Langs de route naar het vliegveld hadden ze zich opgesteld om zo onze sportieve ontmoeting nog meer kleur te geven. We werden niet uitgefloten maar toegejuicht en uitgezwaaid op een positieve manier. Om 22.30 uur vertrok ons vliegtuig richting Amsterdam en om 00.30 uur waren we terug op onze vertrouwde rood-wit c.q. Oranje bodem. Dit was een dag waarop de verbroedering tussen Hollandse en Schotse supporters centraal stond. Tussen het tijdstip van vertrek (09.00 uur) en aankomst (00.30 uur) hebben wij geen enkel agressief gedrag meegemaakt. Dit was een dag om nooit te vergeten, een dag, de l Oe juni 1996, waorop het voetbal heeft gezegevierd. Nu op naar de volgende NETBOLLENDE prijs in Bobbola. BESTUUR BOBBY HAARMS FANCLUB Jaao van Ettekoven (advertentie) EUROVt

Fanclub Bobby Haarms (1993-2000) | 1997 | | pagina 9