r HANS VAN MINNEND Communicatie Productie Fanclublid van bet eerste uur is de kleine grote man, voormalig linksbuiten en publiekslieveling, waar bil ook speeldemaar zeker bij Ajax Simon ïabamota. In 1975 kwam bij naar Ajax van het Tielse Tbeole, speelde onder Ivic, Cor Brom en Leo Beenbakker tot 1980 in bet eerste. Vertrok toen tegen z'n zin in eigenlijk naar Standard Luik, waar bij momenteel jeugdtrainer is. 'Mijn eerste kennismaking met Bob was tijdens een training van de betaalde jeugd, toen hij voor onze eigenlijke trainer inviel. Ik kreeg toen een behoorlijke schop en bleef liggen. Voordat medespelers naar mij toe zouden kunnen komen om me overeind te helpen of zo iets, riep Bob:" laat maar lekker liggen, die staat van zelf wel op". Ik dacht even: "wat is dat?". Maar ik ben ook gewoon opgestaan. Maar mijn eerste indruk was dat van een zeer strenge man. Dat is hij ook. Maar ik ben dat gaandeweg gaan waarderen. Je werd er beter van. Sterker nog: ik kreeg een hele speciale band met hem. Hij was gecharmeerd van mijn wil om te slagen en van mijn leergierigheid. Het eerste jaar bij Ajax mocht ik voor een week mee op trainings kamp, met Michels, die Kraay was opgevolgd tussentijds. Bob gaf me als advies mee die week goed te luisteren en m'n ogen de kost te geven. Dat heb ik gedaan. Hij was als een vader voor me. Hij heeft me altijd terzijde gestaan. Met problemen kon ik altijd bij hem terecht. In die tijd speelde de Molukse kwestie heel erg. Die kapingen en zo. Wijster. Bob was zeer geïnteresseerd en heeft zich erg in de Molukse problematiek verdiept. Hij is ook met me mee geweest naar de gevangenis, waar die kapers gevangen zaten. De Esserheem. Daar hebben we voetbal gespeeld, binnen en buiten. Bob had tenues meegenomen. Ik denk dat de gedetineerden daar nu nog in Ajax- shirtjes spelen. Vandaar dat het ook logisch was dat Bob de eerste coach was van het Moluks elftal. Met dat elftal zouden we naar Indonesië gaan. We hadden ons serieus onder leiding van Bobby voorbereid. Helaas ging die trip vanwege politieke beslommeringen niet door. Bob was ook aanwezig bij m'n eerste contractbespreking. M'n vader en m'n oudste broer waren er ook bij. Ik kreeg een contract van f 5000,- voorgelegd. Ik wist niet wat ik moest doen. Was dat goed? Moest ik tekenen of juist niet? Ik keek Bob aan en die zei: "teken maar". En zodoende was ik voor langere tijd Ajacied. Bobby gaf de doorslag en ik heb daar nooit spijt van gehad. Ik heb natuurlijk ook wel eens een aanvaring met hem gehad. Zoals die keer dat ik naar Groningen moest voor een plaatopname. Het was op een dinsdag, een dag waarop we altijd trainden. Dus ik moest een training laten schieten. Bob zei: "Als jij zo nodig moet gaan, dan ga je maar, maar kom daarna niet bij me aanzetten als dingen niet lekker gaan of voor dit of dat, of als het voetballen minder gaat. Waar ben je nou mee bezig? Ben je profvoetballer of niet? I Iets leuks wat me nu te binnenschiet is wat Bob op maandagochtend tijdens het kopspel in de zaal zei als er een verkeerde bal gegeven werd:ben je gisteren soms op de kut geweest?". Nee, ik vind het heel terecht dat deze man een fanclub heeft. Ik ben dan ook lid geworden, omdat ik als geen ander weet hoe belangrijk hij voor spelers was en is. Wij, als spelers hebben heel veel aan Bobby te danken. Hij hield je scherp en hij bracht je weer terug op het niveau wat nodig is voor hef eerste elftal na een blessure. Dat is nog steeds zo. Die man is zo belangrijk voor Ajax. Ik heb het aan de lijve ondervonden. En daarom heb ik altijd een warme band met hem gehouden en is het nog steeds Sijm tegen mij en ik Bobby tegen hem Klaas Vos Hoekslootstraat 9 - 1069 EJ Amsterdam Tel. 020-6190404 - Fax 020-6198500 Tel. Hans van Minnen: 06-532218638 Tel. Rob Pootjes: 06-54632452 u ■SUM OVERl advertentie

Fanclub Bobby Haarms (1993-2000) | 1997 | | pagina 4