Dick Schoenaker over Bob AMEC Engineering "Ik kwam in 19/6 bij Ajax. Ik was nog onder Michels gekocht. Maar al gauw kwam Ivic. Daarvan is mij altijd bijgebleven de geweldige loyale wijze waarop Bob Ivic inwijdde in Ajax, hem pre cies vertelde wat voor type speler iedereen was. Gedreven ook, zoals hij in alles gedreven was en nog steeds is. Het is een man die overal op let. Discipline, verantwoordelijkheid, daar hamerde hij voortdurend op. Op tijd komen: heel belangrijk. Hij zei altijd: 'als iemand één minuut te laat is, zie ik dat terug in het veld'. En hij had gelijk. Ook in die tijd deed hij al waf hij nu nog steeds doet: spelers weer terug brengen na een blessure. Dat was afzien en niet een klein beetje ook. Dan werd je hard aangepakt. Als ik liep te mopperen, zei die: 'niet zeiken Schoenaker, lopen!'. Op zondagochtend was hij met je bezig op het trainingsveld, ter wijl de andere jongens achter het glas toekeken. Ze waren blij dat zij niet hoefden, maar tegelijk besefte iedereen wat ze te wach ten zou staan, als zij eens aan de beurt waren. Het werkte ook als voorbeeld. Dat soort trainingen waren ook heel intensief. Alle oefeningen gingen op tijd, waarbij je die oefening in steeds korte re tijd moest doen. Bekaf was je. Maar het loonde: want conditioneel en fysiek was je na zijn 'behandeling' weer helemaal klaar voor het echte werk, behou dens wat wedstrijdritme dan. Je ziet bij Ajax ook spelers vrij snel weer hun draai vinden. Dat is zeker mede dankzij Bob. "Het is een man boordevol adrenaline. Hij verslapt nooit. Nee, dat is niet helemaal waar. Eén keer was er wel een moment van verslap ping. Dat was voor een Cup-wedstrijd tegen Nicosia (Cyprus). Thuis hadden we met 10-0 gewonnen, dus kwalificatie voor de volgende ronde was een eitje. De wedstrijdbespreking werd totaal niet serieus genomen, we zaten meer moppen te tappen. We ver loren die wedstrijd met 4-0. Is daarna nooit meer gebeurd. Sterker nog: toen we thuis kwamen, moesten we gelijk naar het trainingsveld. "De tijd dat hij bij Volendam zat, heb ik hem erg gemist. Het scherpe was er te veel van af bij Ajax. En ik hield van dat scher pe. Het was dan ook een zegen voor Ajax dat Johan Cruijff hem terughaalde. "Het mooiste moment van een seizoen vond ik hef einde ervan, want dan was ik vijf weken van hem af. Geintje? Nou ja! Nee, ik heb zo veel aan die man te danken. Ajax heeft zo veel aan hem te danken, ook het huidige Ajax. Hij speelt een belangrijke rol in het succes van nu. Als één man het verdient om een fanclub te hebben, is hij het wel, een man met zo'n staat van dienst! Klaas Vos AMEC Engineering Nederland b.v. Kabelweg 21 Postbus 80046, 1005 BA Amsterdam Telefoon: 020-6824836 Fax: 020-6826163 (advertentie)

Fanclub Bobby Haarms (1993-2000) | 1996 | | pagina 8