We schrijven 7 februari 1995. Vandaag is het precies twee jaar geleden: Ajax-Sparta. Toen begon het allemaal. ONTWERP EN VORMGEVING VAN FOLDERS, HUISSTIJLEN, BROCHURES E.D. Nat king Colestraat 31, 13 11 PA Almere, Tel: 036 - 53 613 25 Fax: 036 - 53 661 57 VAN DE PRAESES Hoe begon het? Je arriveert in de Meer, in de Tempel waar je of je zin hebt of niet, gewoon des zondags moet zijn. Dan zijn er de begroetingen en de "nieuwtjes" over de opstellingen en de geblesseerde spelers. Deze zondag gonsde er een bericht van een andere orde: "Bobby ligt in het ziekenhuis; hartklachten". De uitslag was 6-0. Mijn vaste clubje kruipt, zoals altijd, op het zelfde stekkie bij elkaar in het spelershome. Maar Bobby's vaste stek in het spelershome bleef leeg. Je kan niet zeggen dat Bob een onopvallend iemand is, maar het viel ons op, dat het nog veel opvallender is als Bob er niet is. Het was al een beetje een traditie geworden om Bob een succes wensende fax te sturen als Ajax op trainingskamp was voor een Europa Cup wedstrijd. Wat lag er meer voor de hand om hem juist nu ook een fax te sturen? "Beste Bobby Wij wensen je van harte een spoedig herstel en willen je laten weten dat wij op zondag 7 februari 1993, een half uur na Ajax-Sparta de "Bobby Haarms Fanclub" hebben opgericht. Tot gauw in de Meer. Namens de "Bobby Haarms Fanclub": Jaap Stobbe, ab actis Klaas Vos, fiscus Ineke Provily, assessor externe betrekkingen Tante Sien, erelid Bobby Haarms, lid van verdienste Hans Melissen, vice-praeses Rimko Haanstra, praeses" Deze fax deed ons de das om. Een week later kwamen Klaas Vos en ik Bobby alweer tegen bij Ajax. Hij was onderzocht en er bleek niets gevonden. Wel had hij veel te lang naar zijn zin in het ziekenhuis gelegen. "Het is makkelijker om uit een gevangenis te ontsnappen dan uit een ziekenhuis," waren zijn woorden daarover. Spoedig daarna bleken al vele mensen luchtte hebben gekregen van het bestaan van een Fanclub voor Bob Haarms. De vraag naar de hoogte van de contributie bereikte ons zo veelvuldig, dat we er maar eens een heuse bestuursvergadering aan hebben gewijd. En een girorekening hebben geopend. Nu, na twee jaar, waarvan we het eerste halve jaar wel een stille aanloop mogen noemen, tellen we 166 leden, waarvan 4 ereleden. Naast Tante Sien waren Bert Haanstra en Tilly Haarms tot erelid benoemd en bij zijn afscheid als Ajax-speler op 3 mei 1994, is ook Stefan Pettersson het erelidmaatschap aangeboden. Het bestuur, dat dringend behoefte heeft aan uitbreiding (wie o wie?), streeft er naar om elk seizoen twee Bobbladen uit te geven en jaarlijks een Fanclubavond (exclusief voor leden) en een wat grootser opgezette Bobby Haarms Gala Avond te organiseren. De eerste Gala Avond is inmiddels een succes geworden. Het was het (voorlopige) hoogtepunt in het bestaan van de Bobby Haarms Fanclub. Tot ziens bij de Fanclubavond! Rimko Haanstra (advertentie) Steven Woudenberg

Fanclub Bobby Haarms (1993-2000) | 1995 | | pagina 3