T WERELDJE Wereldprimeur: fanclub voor assistent Samenstelling: Bert Nederlof Maandag Roniario maakt zijn eisen bij Valencia bekend: er dienen ten minste vier versterkingen te worden aangetrokken. Servé Kuyer is kennelijk zó in gedachten over de problemen bij Roda JC dat hij met zijn auto tegen een plantenbak op zijn erf aan rijdt. De manager loopt daarbij een forse hoofdwond op. Ron Weijzen heeft daarentegen al iets te vieren: de algemeen directeur van MW werd gisteren kampioen met Sint Pieter 3 door het altijd lastige Bemelen 2 met 8-0 te verslaan. Willi Lemke nodigt Rudi Carrell uit voor de kraker tegen Bayern München omdat de ma nager van Werder Bremen veiwacht dat de showmaster geluk zal brengen. Werder wint inderdaad met 4-1. Dinsdag Een groepje Ajax-supporters richt een fanclub op voor Bobby Haarms. In de assistent-trainer zien de fans het levende sym bool van Ajax. Onder het motto De rapen binne gear laat SC Heerenveen via een hele advertentiepagina in de Leeuwarder Courant weten op welke manieren de 20.000 fans op Hemel vaartsdag naar de Kuip kunnen reizen. Woensdag Als het een beetje meezit, wordt binnenkort in Amsterdam het eer ste nummer van het blad Bobby gepresenteerd. Bovendien is er een heuse Bobby-penning in de maak. Het blad Bobby? Treden ze daar in de hoofdstad wellicht in de voet sporen van Kuifje Nee dus. Deze Bobby heeft zo gezegd weinig uit te staan met het hondje van de vermaarde stri pheld. Deze Bobby hoort bij Haarms, assistent van Louis van Gaal en sinds kort de enige hulp trainer ter wereld met een eigen fanclub. Vandaar dat blad, vandaar ook die penning, die eens per jaar uit gereikt gaat worden aan de voet baller met het meeste karakter. Een uit de hand gelopen grap noemt Klaas Vos als woordvoer der van de fanclub het initiatief. Samen met een paar vrienden ver toefde hij in het spelershome van Ajax op het moment dat Bobby Haarms ziek thuis was. We keken naar zijn lege kruk voor de bar en kwamen gezamenlijk tot de con clusie dat voor die unieke man iets Bobby Haarms ...eigen fanclub- gedaan moest worden. Bobby is toch de belichaming van alle lief en leed van Ajax. Dat valt inderdaad moeilijk te ontkennen, want Haarms werd lid van de club in het geboortejaar van Johan Cruyff 11947) en werd ruim 25 jaar geleden door Rinus Michels als Ihulp/trainer naar De Meer ge haald. Afgezien van een klein uit stapje naar Volendam bleef hij Ajax al die jaren trouw. Klaas Vos: Het idee achter de fanclub kwam dus voort uit een soort van geintje, maar nu zijn we bloedserieus. Bob by zelf ook: hij was ontroerd. In middels hebben we 25 leden, maar spelers en oud-spelers moeten nog worden aangeschreven. We staan aan het begin van iets moois. Hoogtepunt van het debuutjaar moet een speciaal Bobby-gala worden, waarin de uitreiking van de Bobby-penning centraal komt te staan. Volgens Vos speciaal be doeld voor voetballers, die een ge zonde portie karakter aan de dag hebben gelegd. Aan aandacht heeft de assis tent-trainer voorlopig dus geen gebrek. Als baas Louis dat maar goed vindt...

Fanclub Bobby Haarms (1993-2000) | 1993 | | pagina 7