M Jullie hebben vandeag een fanzine in han den welke iets afwijkt van voorgaande fan zines. Dit komt voornamelijk door een spe ciale campagne die vandaag rondom AJAX - AZ van start gaat: "Geef AJAX zijn gezicht terug". Deze campagne is ontstaan vanuit één van de punten van de actielijst van de Ajax Supporters Delegatie CASDD: de terugkeer van het oude, echte klassieke Ajax logo. Dit punt is inmiddels actiepunt nummer één geworden van de ASD. Onder het mom van 'nep is niet mooi' zal deze campagne een ieder overtuigen van het feit dat een terugkeer van het enige echte Ajax logo nodig is. Naast de aandacht die wij als redactie van Dapp're Strijders aan de cam pagne geven zullen er daarbuiten diverse andere uitingen komen met als doel de terugkeer van het klassieke logo. De weg zal waarschijnlijk lang zijn, maar wij hebben er als Ajacieden vertrouwen in. Dan maar even terug naar de andere reali teit van de dag: de voetbaldramatiek van Ajax. Bij het schrijven van dit stuk zijn we net terug van een erg koude douche in en tegen Auxerre en is Koeman inmiddels van het Ajax-toneel verdwenen. Wat dit op de korte en lange termijn betekent is moeilijk te zeggen en de meningen daarover zijn onder de Ajax-supporters flink verdeeld. Uiteraard hangt dit mede af van wie de nieuwe trainer wordt, maar ook wie de vacature van technisch directeur zal gaan invullen. Uiteraard zijn er nog vele andere factoren die van invloed zijn op het wel of niet behalen van successen. Hierbij valt te denken aan de rol van de directie en de ledenraad van Ajax, de spelers, de jeugdop leiding en de invloed van onder meer de knvb, de ECV, burgemeesters, clubbe stuurders, politiefunctionarissen, het Openbaar Ministerie, de media, het CIV, het imperium van John de Mol, weersom standigheden, Tikkutbox, de gemeentelijk en landelijke politiek, de catering in de Arena, de UEFA, Johan Cruijff en uiter aard de supporters van zowel Ajax als min- clubs. Tja, voetbal is niet zo simpel meer. Het bovenstaande rijtje is overigens niet volledig. Terug naar Dapp're Strijders nummer 15. We hebben in een zeer klein tijdsbestek deze editie in elkaar gezet. Het kostte ons weer wat bloed, zweet en tranen, maar we hebben het geflikt. We hopen dat de balans tussen woord en beeld de juiste is en horen graag van jullie of dat inderdaad zo Tot slot nog even een terugkerend oproep je van ons aan jullie. We zoeken nog steeds naar Ajacieden die op welke manier dan ook een positieve bijdrage willen en kunnen leveren aan Dapp're Strijders. Wil je helpen met schrijven, foto's aanleveren, kun je ons helpen met de verkoop of heb je ande re talenten of ideeën? Schroom je dan niet en laat het ons dan weten. Stuur ons sim pelweg een mailtje of een brief. Het post adres is te vinden in het colofon en de e- mail adressen staan vermeld op onze internetpagina: www.dapprestrijders.nl. En we willen wederom de mensen bedanken die gereageerd hebben op eerdere oproe pen: bedankt! Want uiteindelijk is Fanzine Dapp're Strijders van en voor alle Ajacie den. Ook willen wij benadrukken dat we respect hebben voor de manier hoe Koe man met zijn ontslag is omgegaan. Niet natrappen of anderen de schuld in de schoenen schuiven. Prima. Bij deze wensen wij Rinus Michels heel veel sterkte en een voorspoedig herstel toe. Tot slot, neem een drankje in het alterna tieve supportershome en veel plezier bij de wedstrijd. En onthoudt: 'nep is niet mooi'! Geef Ajax zijn gezicht terug! Mazzel De Redactie DAPP'RE STRIJDERS I B MAART 2005 5

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2005 | | pagina 5