3 of a kind COLOFON Koeman is weg, dat weten we inmiddels. Toch een mooie erelijst: 2x kampioen geworden, 1x de JC schaal gewonnen en 1 x de Amstel- cup gewonnen. De druk was de laatste tijd groot en je bent zo goed als de laatste wedstrijdCenD. De resultaten uit het verleden doen er niet toe bij de vorming van de publieke opinie. Dat is het lot van een trainer. Je bent het gezicht van een club en je zal je altijd moeten verantwoor den naar de buitenwacht. Toch valt het niet alleen Koe man aan te rekenen dat het op dit moment niet goed gaat bij Ajax. Ook het bestuur, de technische staf en de spelers zijn verant woordelijk voor de resulta ten. Vandaar ook dat het bestuur te verwijten valt niet eerder daadkrachtig te heb ben opgetreden bij de inter ne perikelen bij Ajax. Onder linge ruzies tussen spelers, spelers en trainer en een verschil van mening tussen de trainer en de technisch directeur. Een meningsver schil waarin het bestuur de kant koos van de trainer en de technisch directeur vroegtijdig kon vertrekken. Een keuze van het bestuur dat absoluut niet des Ajax was omdat men hierin afweek van de arrogante houding die we altijd hebben: alleen het allerhoogste is goed genoeg voor ons! Ver der heeft het bestuur ook een cruciale rol gespeeld bij de grootste blunder van dit seizoen: de verkoop van Zla- tan. Nog altijd onbegrijpelijk dat je je gevaarlijkste speler vlak voor de transferdead line laat gaan voor een aal moes [betaling in termijnen]. Zie hier de verklaring voor de keuze van het bestuur om akkoord te gaan met een wijziging van de doelstel lingen. Immers, wat heb je op het hoogste platform te zoeken als je net je gevaar lijkste man verkocht heb? Als derde verantwoordelijke zijn er natuurlijk ook nog de mannetjes in het wit rood witte shirt die achter een bal aan rennen en dankzij ons een dikke boterham verdie nen. Onderlinge ruzies, niet met de trainer overweg kun nen etc. Allemaal kutsmoes- jes! Diezelfde spelers hebben in een gesprek met de sup porters aangegeven dat het niet leuk is om met een fluit concert de kleedkamer in te gaan en dat met name de buitenlandse jongens nogal problemen hebben met de kritisch blik van het Amster damse publiek. Natuurlijk is het niet leuk als je uitgeflo ten wordt. Nee. het is leuk als je net een x aantal uur gereisd hebt om naar je duppie te kijken en dan ver volgens te constateren dat de heren voetbalmiljonairs "hun dag niet hebben" en met een hagelwit broekje van het veld afstappen. Die zelfde spelers moeten eens beseffen dat zij voor hun eigen carrière en de gunsten van het publiek spelen en dat zij zichzelf ondergeschikt moeten maken aan het team. Hadden een aantal spelers meer naar zichzelf gekeken en meer in team verband gedacht dan hadden we er waarschijnlijk een stuk beter voorgestaan. Inmiddels draait de geruch tenmachine over de opvolger van Koeman op volle toeren. Over de eventuele opvolger hebben wij toch geen zeg genschap dus laten we maar afwachten wie er komt. Uit eindelijk kent het vertrek van Koeman alleen maar verlie zers, alhoewel er waarschijn lijk 1 man in Nederland op dit moment in zijn vuistje lacht. De man die vol hield dat Ajax een echte topclub is en weigerde Ajax voor minder dan de hoofdprijs te laten spelen en die we hope lijk nog eens als trainer in de Arena te mogen verwelko men: Louis van Gaal. □app'ne Strijders is een uitgave van □app're Strijders Postbus 23285 1 1 DT Amsterdam Zuidoost Redactie Hoofdredactie: Ruben Redactie: Ruben, Observer en Kozeis Fotografie/illustraties Fotografie: Kozeis Illustraties: Kozeis, Observer en Lamstraal Productie Vormgeving: Kozeis Verkoop Losse verkoop: Rondom de Arena; Station Bijl mer, Strandvliet, Brug noord, Perry Sport, Sunrise en Zuid H. Op het vak: Op de vakken 1 25 t/m 1 23 en vak 41 Prijs: 2,- Abonnement: 1 2, per seizoen [uitgaande van B Fanzines]. Dit is exclusief verzendkosten Dapp're Strijders wordt geproduceerd in samen werking met de Onaf hankelijke Fanclub Ajax.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2005 | | pagina 34