RELLEVANT BOEMAN Gelukkig mag ik na mijn eerste column nu weer een stukje schrijven. Want er is weer heel wat om over te kanke ren. Ik heb me dus vaak druk lopen maken sinds het schrijven van mijn vorige stukje. Wat mij betreft mag de Dapp're Strijders elke week uitkomen want de onderwerpen zijn legio. Sowieso moet de D.S. wat vaker uit komen anders wordt het nooit wat met dit blad. Cool, in je tweede column gelijk kritiek op je eigen blad. Maar daar wil ik het niet over hebben. De keuze was na zondagavond AJAX - fc den bosch - al Studio Sport kij kende - snel gemaakt. Het moet natuurlijk gaan over Boeman en zijn kritiek op ons, de supporters. Want volgens mij begrijpt Boeman er geheel niets van. We zijn toch geen klapvee die naar zijn goedkeuring "hup AJAX" mogen roepen naar het Amerikaans model waarop het scorebord netjes staat wat we moeten doen. AJAX is juist AJAX omdat we zoveel kritiek hebben en arrogant zijn. Daarom zijn wij zo groot. En dan gaat juist hij, de miesgasser, zoiets roepen. De slecht ste coach ooit! De coach die een goede selectie [niet inbegrepen de spits] zo slecht maakt. Want zeer goede spelers spelen al maanden slecht. Want hoe bestaat het dat zeer goede spelers als Heitinga, De Jong, Mitea, Sneijder, Van der Vaart, Maxwell, Pienaar en nu zelfs ook al Rosales ver onder hun kunnen spe len? Het is gewoon knap dat boeman ze van in plaats beter, steeds slechter maakt. De coach die nog steeds Machlas 3, oftewel E.T.oftewel onze kopsterke spits die niet kan koppen, oftewel charisteniks opstelt. Terwijl wij een veel betere spits uit de eigen jeugd hebben. En om over Sikora uit het verleden nog maar niet te spre ken, want ik ben nog steeds aan de antidepressiva en het braken is nog maar net gestopt. Deze meneer moet dus zijn mond houden en heel goed naar de ranglijst kijken. Daarna snel de video aanzetten met de hoogtepunten van de afgelo pen twee seizoenen en dan denken "Goh, ze hebben gelijk. Ik lever mijn contract in, ik kan er echt niets van. Ik sta met zo'n goede selectie op de derde plaats vlak voor wel heel erg slechte ploegen zoals zijn oude liefde "feyenooit". En bij Fietstas heb ik ook al niets gepresteerd. Volgens mij heeft Betina nog meer verstand van voetbal. Zij kan in ieder geval de spe lers tot grotere hoogte krijgen. Als hij zelf op de tribune zou zitten zou hij wel beter weten. Hij zal begrijpen dat de spelers er voor ons zijn en niet andersom. Dat je thuis tegen de num mer laatst van de competitie toch echt wel iets meer mag verwachten dan een doelpunt in de 91ste minuut. Winnen is voor de supporters inder daad niet genoeg en als de spelers en vooral de coach er niet tegen kunnen, ga dan lekker ergens anders heen. Buiten de winst willen supporters maar drie dingen op het veld zien: heldhaftigheid, vastberadenheid en barmhartigheid. Dan is er geen enkele supporter die een boe tegen de man nen durft of zal roepen en zullen wij onvoorwaardelijk achter het team staan. Maar eerder echt niet. We zijn niet gek. In deze column alweer een gratis tip voor het bestuur: bel eens met de Amsterdam-rotterdam bank [hoe kan dit trouwens op het shirt staan?] en vraag wat extra geld. Bel daarna Bar celona en stel een coach ruil voor met Ten Date/Rijkaard tegen Boeman met een flinke zak met geld. Haal Chivu en Zlatan terug en je kunt volgend jaar de cup met de grootte oren [als we ons kwalificeren] weer mee naar Amsterdam nemen. Dan zijn we alle drie - supporters, club en sponsors - weer blij. Soms kan voetbal zo simpel zijn. Simon Kistemaker □APP'RE STRIJDERS I S MAART 2005 33

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2005 | | pagina 33