FOTOGRAFEN Tegenwoordig heeft bijna iedereen wel een digitale camera of een mobieltje waar je foto's mee kunt maken. Overal worden foto's gemaakt. Maar wat kan de impact zijn van het fotograferen van bepaalde 'speciale' gebeurtenissen? Laten we eerst even terug gaan naar hoe het vroeger was. fotografen onder de supporters een aan tal dingen goed in hun oren knopen. Zie het als een richtlijn voor amateur foto grafen en fotografen in spe. De profes sionele fotografen laten we maar even buiten beschouwing, aangezien zij hun brood willen verdienen met dit soort foto's. In de goeie ouwe tijd van De Meer was er meestal één persoon die bij zowel thuis als uitwedstrijden foto's nam. Deze foto's kon je soms ook kopen. Daarnaast werd deze persoon in bescherming geno men door de supporters, ter bescher ming van deze zelfde supporters. Voor komen moest worden dat de foto's van deze persoon in de verkeerde handen zouden vallen. Tegenwoordig is het zo goed als onmogelijk om speciale 'Kodak momenten' en gezichten te beschermen tegen het oneigenlijke gebruik door o.a. justitie, supporters van de tegenpartij en de zogenaamde internethooligans. Foto's kunnen ervoor zorgen dat bepaalde per sonen in problemen kunnen komen, zowel op justitieel gebied als op suppor- tersgebied. Denk bij dit laatste aan sup porters van de tegenpartij die zo een 'makkelijk' doelwit hebben. Natuurlijk is het leuk om foto's te maken en te publiceren op het internet of onderling door te mailen. Maar men moet niet vergeten dat sommige foto's grote gevolgen kunnen hebben. Ook al lijkt een foto onschuldig, voor bepaalde personen of partijen kan dit 'interessan te' info opleveren met alle gevolgen van dien. Het is daarom belangrijk dat de Wat kan niet? -Foto's van rellen met andere supporters en onderlinge confrontaties. -Close-up opnamen waar personen vol met hun porem in beeld zijn. -Foto's van personen die in de buurt waren van bepaalde gebeurtenissen. -Foto's van personen die een fakkel vast houden. Voor de webmasters onder ons: -Voor het geval dat er ongeregeldheden plaatsvinden, zorg er in ieder geval voor dat NIEMAND herkenbaar in beeld komt. Het gaat niet alleen om gezichten, maar ook om kleding en specifieke kenmerken. Ook mensen die er niets mee te maken hebben kunnen anders ongewild in pro blemen komen. -Hou er verder rekening mee dat bepaal de personen er niet van gediend zijn als er zomaar foto's van hun gemaakt wor den. Privacy is voor velen nog steeds erg belangrijk. Houdt daar rekening mee! Eventuele consequenties zijn voor eigen rekening... en voor je fotocamera. Oud vak M

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2005 | | pagina 20