zodat hij nergens naar toe kan kaatsen. [Want kaatsen kan hij uitstekend!). De afvallende bal na een aanval gaat al maanden lang naar de tegenstander en wordt pas op het middenveld met steun van de laatste linie terugvero- verd. Het is niet om aan te zien. Tien minuten druk zetten. Twintig minuten niets. Oh ja. De spelers tonen inzet. Maar om nou te zeggen dat ze zich het snot voor hun ogen lopen tegen de slechtst draaien de ploeg van de eredivisie om met een behoorlijke uitslag te komen. Ik geloof er geen barst van. Wat ik wel geloof is dat de chemie tussen de technische staf en de ploeg is uitgewerkt. Ronald. Ik heb je tot enkele weken geleden nog gesteund en verdedigd. Maar waar zijn de tot op de meter geplaatste lange bal len, waar jij de absolute groot meester in was. Na bijna drie jaar trainen zie ik er weinig van terug in een wedstrijd. Meestal komt de bal een metertje of twee achter de man. Keihard verdedi gen. Liever dood dan erlangs. Vergeet het maar! Het midden veld overheersen om een diepte pass te kunnen geven. Hoelang moet daar nog op getraind wor den voordat we dat te zien krij gen. Kan niet tegen Den Bosch! Laat me niet lachen. Het hoort tegen zo een ploeg 5 of B nul te worden. Met je vingers in je neus! Want iedere speler op het veld heeft het technisch en tac tisch vermogen om dat te kun nen. Dat weten wij. Dat zien we. Dat voelen we. En daarom zijn we zo pissend boos als het niet gebeurt. Want we staan er wel iedere veertien dagen! Met griep of zonder. Tegen AZ zal de moti vatie er wel weer even zijn. Maar al die wedstrijden daarna. Huil, bid, werk en laat je bewonderen. En - John, Klaas, Arie, Ronald, Ruud en Tony - misschien kunnen jullie antwoord geven op de vol gende vraag? Nog geen twee jaar geleden tijdens een Euro pacup wedstrijd zagen de tribu nes rood en wit. Afgelopen week tijdens Ajax Auxerre stond ik in vak 1 27 omgeven door vreem den. Mensen die nooit naar Ajax gaan. Waarom? Ik denk het ant woord wel te weten. Jullie trouw ste supporters blijven lekker thuis voor de buis. En proberen een beetje van hun €17B voor hun seizoenkaart terug te verdie nen om de pijn te verzachten voor de wanprestaties tijdens de thuiswedstrijden. Dat is in en in triest. En misschien wel het resultaat van een aaneenschake ling van verkeerde beslissingen die de afgelopen jaren zijn geno men. Ik zou er nog maar een beleidsvergadering aan wagen. Met als thema; "Spiegeltje, spie geltje aan de wand, wie is de beste navelstaarder in het land". Wie wint mag als eerste weg. Henry E. Neeter □APP'RE STRIJDERS I B MAART 2005 "1 1

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2005 | | pagina 11