COLOFON jee, daar is de Eredivisie CV Het was allemaal zo simpel: samenvattingen van wed strijden uit de eredivisie keek je bij de NOS en voor live wedstrijden kon je achter de decoder van Anal+ kruipen. Maar dat zou in 20C5 wel eens afgelopen kunnen zijn. Althans, als het aan de Ere divisie CV CECV] ligt. Medio 2CC5 komen de televisie- en radiorechten van de eredivi siewedstrijden vrij. Oude bekende Michael van Plaag heeft als voorzitter van de Raad van Commissarissen van de ECV samen met zijn vriendjes verschillende pak ketten samengesteld waar verschillende partijen op kun nen bieden. Op zich is er niet zoveel aan de hand, aangezien er in principe niet zoveel hoeft te veranderen. Maar helaas, er zal wel degelijk wat komen te veran deren. Uiteraard moet je daarvoor wel even alle plan nen en regels doorlezen. Gelukkig staan deze erg overzichtelijk in het "Tender document RTV-rechten 2C05/2C06 t/m 2007/2C0B" van de ECV. Met plezier heb ik de meer dan 50 pagina's doorgelezen en heb ik genoten van de vele grafiekjes, procedures en regeltjes. Ik bespaar jullie de details, want dan kan ik wel drie fanzines vullen. Laten we beginnen met een positief punt: de zondag avond blijft de avond van de samenvattingen. Deze mogen niet achter de deco der komen, dus iedereen kan nu alle samenvattingen zien in een tijdsbestek van twee uur. Maar toch is het niet zo positief als het lijkt. Want Van Plaag en consorten wil len overal invloed op hebben. Als je de samenvattingen of live-wedstrijden binnenge sleept hebt Ctegen ongetwij feld een extreem hoog bedrag), moet je je confor meren aan tientallen eisen van de ECV. Zij bepalen hoe veel camera's er minimaal aanwezig moeten zijn, hoe lang de leaders moeten zijn en hoe ze eruit moeten zien, hoelang een samenvatting mag/moet duren, hoeveel tijd voor sponsors ingeruimd moet worden en welke bedragen daar aan zijn ver bonden, welke reclamebor den hoeveel seconden in beeld moeten komen, wat verslaggevers mogen zeggen en op welke manier, hoe vaak doelpunten herhaald mogen worden, welke over tredingen wel of niet getoond mogen worden, etcetera. Maar dat is uiter aard nog niet alles. Zo mogen spelers alleen nog maar voor een bord met sponsornamen geïnterviewd worden. Verder moeten er "Feel Good Promo's" komen, want voetbal is alleen mooi en positief. Ook is het natuurlijk interes sant dat er weer een nieuw aanvangstijdstip komt: zon dagmiddag 1B.30 uur. Zeker met combi's is dat erg prettig. Vroeg in de middag van huis en laat in de avond pas thuis, zodat je de samenvattingen nu helemaal gaat missen. En dan nog een klein puntje. Hoe zit het met de ondertiteling van samenvattingen voor doven en slechthorenden? Het is nog maar de vraag of deze zal blijven als bijvoorbeeld SBSB de rechten krijgt, maar geen geld wil en/of kan vrijmaken daarvoor. Helaas is hier geen ruimte om er verder op door te gaan, maar het ziet er naar uit dat het er allemaal niet leuker en overzichtelijker op wordt. Uiteindelijk gaat het uiter aard weer om het grote geld en daarnaast zet ik Cen anderen met mij) mijn vraag tekens bij de journalistieke vrijheid. Het voetbal zal steeds meer geregisseerd worden en de kans op een financiële strop voor één van de gelukkige bieders is zeer reëel. Maar ach, misschien wordt het ook wel leuker. Als John de Mol de rechten krijgt voor live-wedstrijden en deze op Nickelodeon uitzendt, dan krijgen we Bassie en Adriaan als commentatoren en heb ben we natuurlijk Spongebob voor de interviews... Stempel □app're Strijders is een uitgave van □app're Strijders Postbus 232B5 1 1 OQ DT Amsterdam Zuidoost Redactie Hoofdredactie: Ruben Redactie: Stefan, Björn en Kozeis Fotografie/illustraties Fotografie: Kozeis Illustraties: Kozeis Productie Vormgeving: Kozeis Verkoop Losse verkoop: Rondom de Arena; Station Bijl mer, Strandvliet, Perry Sport, Sunrise en Zuid H. □p het vak: Op de vakken 1 25 t/m 1 29 en vak 41 O Prijs: 2,- Abonnement: 12, per seizoen [uitgaande van B FanzinesD. Dit is exclusief verzendkosten Dapp're Strijders wordt geproduceerd in samen werking met de Onaf hankelijke Fanclub Ajax.

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 34