Awl AX IS JONG Maandenlang konden we niet naar wedstrijden van Jong Ajax, omdat die achter gesloten deuren in de Arena werden gespeeld. Na de rel op De Toekomst had de knvb besloten om Jong Ajax te straffen met drie wed strijden zonder publiek. Dnze jonkies wonnen gelukkig twee van de drie wedstrijden en speelden één keer gelijk. Sinds kort mogen we weer op de nieuwe stoeltjes op de tribune zit ten. Stoeltjes die, als je aan de ande re kant van het veld staat keurig AFC AJAX blijken te zeggen. Zo hoort het! Ook in de Arena willen we dit graag zien. Arie heeft toegezegd dat hier mee begonnen wordt, maar wanneer? Terug naar Jong Ajax. Wat me zo opvalt in alle ellende rond het eerste, is dat de beloften daar lekker niet aan meedoen. Ze laten zich niet meevoe ren in de treurnis van Rafael en zijn maten. De makkers van Rasmus Lindgren, de Zweedse aanvoerder, doen het gewoon erg goed. Het heeft gewoon met een gezonde honger naar resultaat, naar winst van deze jonge talenten te maken. Ze strijden voor elke bal; willen die veroveren en vast houden. Ze verzaken niet. Ze hebben er duidelijk plezier in, want bij hun is voetballeen geen werk! Wat me ook opvalt, is het gemak waarmee combinaties gemaakt wor den. Ik zie een Daniël de Ridder wer kelijk de schitterendste aanvallen opzetten. Voorzetje erbij en weer een scoringskans. Jammer genoeg gaan niet alle ballen tegen Jong NAC erin. Volgens mij is de lat van de doelen op De Toekomst door Koeman persoon lijk lager gelegd. Voor Jong Ajax had dat helemaal niet gehoeven: dan was die bal er gewoon in gegaan! De palen stonden ook niet ver genoeg uit elkaar, anders had 'Ivanhoe' die bal nooit voor open doel tegen het hout werk geschoten. Dit weekend las ik dat Robin Muller van Moppes - nog zo'n ongepolijste diamant - zichzelf zwaar blesseerde. Hij scheurde op de training zijn kruis banden. Dat is zwaar klote, want deze zelfopgeleide Ajacied is zo vreselijk lek ker bezig de laatste weken. Hij zuigt elke bal op het middenveld op. Ik heb hem ook als rechtsachter bezig gezien. Prima! Lekkere werker. Ik kan me wel vinden in de vergelijking van zijn trainer Fred Grim: Robin zal bin nen een paar jaar Galasek als contro lerende middenvelder opvolgen! Neem nou een Kenneth Vermeer. De opvolger van doelman Stekelenburg staat al te trappelen van ongeduld. Misschien is hij wel al beter en verder dan Maarten. Want Vermeer schildert een wedstrijd, om maar eens een mooi beeld op te roepen van de oude meester. Hij coacht en schreeuwt zijn medespelers aanwijzingen toe en is daarnaast klemvast en maakt geen rare capriolen. Een stabiele sluitpost waar we nog veel van zullen horen. Sinds kort laat Koeman de Jong Aja cied Stanley Aborah veelvuldig invallen in het eerste. Mijn maten op de F- Side juichen steeds als hij het veld inkomt. Nou, ik niet. Ik heb het wel gehad met deze jongen, die aan de 'vallende ziekte' lijdt. Met die kromme poten valt hij meer dan dat hij gewoon voetbalt. Wat nog veel erger is, hij raakt geen bal! Hij doet niks en laat zijn maatjes in het veld het voor hem opknappen. Bij het over het paard til len, zal hij ook wel gevallen zijn, denk ik. Jong Ajax. John van den Brom en Fred Grim hebben de ploeg fantas tisch opgepakt, waar Marco van Bas ten en John van 't Schip het hebben verlaten. Maandag 13 november speelt Jong Ajax tegen Jong feye- noord, de nummer één tegen nummer twee. "Tijd om die kakkerlakken weer eens sportief aan te pakken. Rasmus en zijn jongens zijn er klaar voor. Ik ook. Ik heb er zin in! Phelor DAPP'RE STRIJDERS 1 3 DEDEMBER 2ÜD4

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 31