Jari wilde meen en ging op zoek naar een club in Europa. Hij ging langs negen clubs in zes verschil lende landen. Bij elke club bleef hij een dag of tien om de sfeer te proeven en om te kijken of die club iets voor hem was. Tijdens zijn tocht kwam hij ook in eindho ven [iedereen maakt fouten] maar dat ze daar geen verstand hebben van talenten bewezen ze wel weer door hem weg te sturen omdat hij te licht bevonden werd. In Amsterdam wisten we dat hij over het veld zweefde. Aan Ajax hield hij een goed gevoel over. Een club met een ideale voetbal sfeer waar zeker onder Van Gaal alles was gericht op het hoogste niveau en het beste resultaat. Maar niet alleen de club was wat Litmanen trok, ook de stad Amsterdam. Daar voelde hij zich vrij. En dus tekende Jari Litma nen zijn eerste contract bij Ajax. Maar Litmanen werd in eerste instantie niet met open armen ontvangen door het Ajax publiek. Want Jari was immers maar de vervanger van de mateloos popu laire Dennis Bergkamp. Hoe kon een Fin van buiten de Ajax-school de held op tien doen vergeten? Het was dan ook een moeilijk eer ste seizoen voor Jari zoals voor zoveel jongens die niet uit de eigen jeugd komen. Maar met geduld, hard werken en de juiste discipline die er onder Van Gaal was, kwam, zag en overwon Jari alle kritieken in Amsterdam. Jari groeide snel uit tot één van de meest waardevolle spelers binnen het bijna onoverwinnelijke team van 1BS5. Jari speelde met flair en droeg de 1 met trots. Wat voor de oude garde nummer 1 A was is voor de jonge jochie's de 1B. De 1 van Dennis Bergkamp en de 1 van Jari Litmanen. Het rugnummer vol eer en verleden en hopelijk vol toekomst. Dat Jari mateloos populair is bij het Amsterdamse publiek lieten de supporters al merken bij het afscheid van onze nummer 1 in 10S0. Het afscheid was respect vol en echt, een blijk van dank baarheid voor alles wat hij voor Ajax had betekend. Er zijn dan ook aan beide kanten veel tranen gevloeid. En iedereen hoopte dat Jari ooit terug zou komen naar Ajax. Tijdens de eerste helft van het seizoen 2001/20G2 kwamen de geruchten opgang. Zo zou Jari terug naar Amsterdam willen om hier waardig zijn carrière af te sluiten. En zoals het Ajax hoog in het vaandel staat moest er eerst nog even wat gezeikt worden over geld, maar toen er bekend werd gemaakt dat Jari weer te vinden zou zijn op de Amster damse velden konden de suppor ters hun geluk niet op. Jari werd als een echte held binnen gehaald en de speciale band tussen Jari en de fans was er nog steeds, nog nooit was het zo druk bij een training, overal stonden mensen en hingen spandoeken voor hem. Maar het sprookje leek mooier dan het was. Jari was "oud" geworden en kon niet meer brengen wat hij zo graag wilde. Maar vanaf de tribune's werd er met volle teugen geno ten van elk moment Litmanen. En □APP'RE STRIJDERS 12 DECEMBER 2QQ4 29

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 29