woorden en letters groot laten invoe gen in het document. Na het letterty pe gekozen te hebben dient men het grootst mogelijke lettergrote te kie zen. Na vervolgens de letters inge voegd te hebben dient men de letter zo groot mogelijk uit te rekken. Hier na de letter knippen en in Paint plak ken. Met dit programma dient men vervolgens de letter in hokjes te knip pen. Vervolgens plakken en dit deel weer zover mogelijk laten uitrekken. it deel printen en met het volgende deeltje hetzelfde traject afgaan. De geprinte delen aan elkaar plakken en onder het doek leggen. Dan met dikke stift de lijnen over trekken op het doek. Wanneer de hele afbeelding op het doek getekend staat dient men met een dikke zwarte stift de lijnen te verduidelijken. Met verf of een spuit bus vervolgens de vlakken in kleuren. Letters kunnen in Word geprint wor den en vervolgens uitgeknipt en als mal gebruikt worden. Ook is het natuurlijk mogelijk om de letters over te tekenen. Diaprojector/overheadprojector Maak van een afbeelding of een letter een dia. Door de dia te projecteren op het doek wordt de afbeelding zicht baar. Vervolgens de afbeelding en/of letter met potlood overnemen. Met een zwarte dikke stift worden de lijnen nogmaals overgetrokken. Vervolgens met verf of een spuitbus de vlakken in kleuren. Bij een overheadprojector werkt het in principe hetzelfde alleen maak je gebruik van een overheadvel. Uit de losse hand Ben je goed in tekenen of ken je iemand die voor je wil tekenen? Bespaar je dan de vorige technieken en teken je ontwerp uit de losse hand op de bandieri. Natuurlijk kunnen er ook methoden gecombineerd worden. Zo kan je een afbeelding projecteren en de letters zijn met behulp van mal len te tekenen. Transferpapier it is een manier om lastige plaatjes/logo's op een doek te krijgen. Transferpapier kan je krijgen bij de drukkerij. Je hebt verschillende soor ten vellen, dus de prijs is ook varië rend. Ook zijn er transfervellen bij de HEMA te koop, alleen die hebben niet zo'n mooi resultaat. Office Center [www.officecentre.nl] verkoopt waar schijnlijk ook zulke vellen. Je hebt de mogelijkheid om met een eigen printer het plaatje op de transfervellen te printen [DIT MOET DAN IN SPIEGEL BEELD]. Of je laat de drukkerij het plaatje op het transfervel printen. Wanneer het plaatje op het vel is geprint, leg je de bedrukte kant op het doek en ga je er met een strijk bout overheen. Gelijkmatig over het vel strijken met langzame, krachtige, kleine cirkelvormige bewegingen, □aarna voorzichtig het transfervel eraf halen. Indien delen van het trans ferpapier niet helemaal van het motief of het doek loslaten, moet je er nog een keer met de strijkbout overheen, totdat het helemaal loslaat. Let op! Je kan het er niet meer van afkrab ben, het is niet een tatooplaatje. Handleiding spandoeken Voor het maken van een spandoek heb je net als bij het maken van een bandieri allereerst een idee nodig. Op het internet zijn tal van supporter website's te vinden waar voorbeelden staan van spandoeken. Denk er wel aan dat elk spandoek dat je ophangt reclame is voor je club, je groep en Amsterdam. Stel kwaliteit daarom altijd boven kwantiteit. □e stof voor het spandoek kan je het beste halen op de markt [Bijv. Albert Cuyp, □appermarkt in Amsterdam], Hier liggen rollen stof van 30 meter lang en 1 .5 breed, voor een meter betaal je ongeveer €1 .50. Nadat het ontwerp klaar is, is het zaak om alles op de juiste wijze en verhouding op het doek te tekenen. Het makkelijkste is om elke letter op A4 formaat uit te printen. Zo kun je □APP'RE STRIJDERS I 1 2 DECEMBER 20D4 S3

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 23