Nadat we een aantal klachten over het eten hadden gekregen zijn wij eens kritisch gaan kijken hoe het er nou aan toe gaat bij de verschillende kiosken in de Arena. In eerste instan tie lijkt het er toch allemaal goed uit te zien. De medewerkers proberen beleefd te zijn en hebben zelf latex handschoentjes aan om te laten zien dat ze je kroketje niet met hun blote Cvieze?] handen pakken. Helaas, schijn bedriegt wederom. Dit komt omdat het gevaar namelijk niet alleen in de handen van medewerkers schuilt. Het gaat er natuurlijk ook om of de pro ducten die ze verkopen ook op de juis te manier zijn bereid. En is dat zo? Ons oordeel is NEE. worsten en hotdogs. Deze gaan met een X aantal tegelijk in een bak/pan met warm water om ze te verwarmen voor de verkoop. Alles wat niet ver kocht is en nog in een vacuüm zak zit wordt niet weggegooid maar wordt doodleuk weer ingevroren voor de vol gende keer. Hierbij wordt de kans op kruisbesmetting dus genegeerd en lopen we opnieuw gevaar. We hebben het vandaag niet goed kunnen zien maar dat broodje unox dat je nu zit te eten kan dus vandaag al voor de derde keer in een bak met warm water gelegen hebben voordat het bij jou in je hand belandde en je cola zonder prik kan over datum zijn en vol schimmels zitten. Kortom, eet smakelijk en proost! Zo viel het bij een aantal wedstrijden op dat er complete dozen met kroket- Wij hoeven voorlopig niets meer en ten opgestapeld stonden achter een verlangen terug naar de snoepauto- muurtje. Deze dozen werden na maten op de omloop, afloop van de wedstrijd opgepakt en waren duidelijk zichtbaar niet meer diepgevroren. Toch werden deze dozen teruggezet in de vriezer voor een volgende wedstrijd. Dit is niet alleen dom, maar navraag bij de Voed sel en Waren Autoriteit leert ons dat het zelfs bij wet verboden is! Dat een frisdrankje dat we kunnen kopen niet meer is dan wat poeder en water, zogenaamde postmix frisdrank, wisten we allang. Maar dat je na het drinken hiervan goed ziek kan worden is waarschijnlijk minder bekend. Het blijkt namelijk dat zakken poeder die over datum zijn verwisseld worden met zakken die in dozen zitten met een nog niet verstreken houdbaar heidsdatum. Zakken van soms wel twee maanden over datum worden dan in een nieuwe verpakking onder de tapinstallatie gehangen en gewoon uitgeschonken. Dat producten met veel suiker na de houdbaarheidsdatum kunnen gaan gisten en bederven wordt even bij beschouwing gelaten want er moet geld verdiend worden. Hetzelfde verhaal geldt voor de rook- DAPP'RE STRIJDERS 12 DEDEMBER 2D04 21

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 21