E BRAAKPOLITIE We weten allemaal dat wij als suppor ter zijnde als vee behandeld worden, vooral bij uitwedstrijden. Legitimatie plicht, fouilleringen en andere contro les passeren de revue voordat je daadwerkelijk in de trein of bus kan plaatsnemen die je naar het stadion brengt. Niet zo verwonderlijk dat men dit ook wel gekscherend veetranspor ten noemt, maar hoe zit het eigelijk met de behandeling in het eigen sta dion? Het transport ernaar toe valt mee, je kunt immers zelf bepalen hoe je bij de Arena komt, maar eenmaal bij het stadion begint het toch weer ver dacht veel op een meute vee te lijken. Lange rijen voor de ingangen, met z'n allen in een hok [lees:vak] en dan het voer dat we [kunnen] krijgen. Daar gaan we het vandaag eens over hebben. In de afgelopen weken hebben we eens kritisch om ons heen geke ken binnen de muren van ons stadion en geconstateerd dat het eten en drinken niet alleen schofterig duur is, maar ook nog eens gevaarlijk is voor de gezondheid. Dat we in ons eigen stadion [nog altijd] niet met munten kunnen betalen lijkt weinigen meer te interesseren en dus doen de catering bedrijven in de Arena goede zaken. Vooral de Catering Club, meer dan 9Qd/d van de kiosken worden door hen gerund, doet goede zaken in de Arena. Probleem is echter dat er voor al die kiosken personeel gevonden moet worden en dit blijkt niet altijd even gemakkelijk te zijn waardoor het ver loop in personeel behoorlijk groot is. Zodra je enigszins aan de mensen achter de counter gewend bent zijn ze weer verdwenen en vervangen door nieuwe, nog jongere studenten die wat bij willen verdienen. Ook blijken er organisatorische problemen te zijn met de unitbeheerders [de verant woordelijken per kiosk] binnen de Catering Club waardoor niet voldoen de opgeleid personeel niet wordt gecorrigeerd en in de problemen komt met alle gevolgen van dien. Op zich valt dat allemaal niet mee: tienduizen den mensen in het stadion en dan een piekmoment van maximaal een halfuur rond de rust van een wedstrijd. Een behoorlijke klus om er voor te zorgen dat iedereen aan zijn trekken komt. De huren van de kiosken zijn hoog maar met de juiste mensen en een strakke planning is er toch goed geld te verdienen. Helaas zijn die juiste mensen en een strakke planning het probleem bij de Catering Club. Het bedrijf is te groot waardoor het verloop van personeel enorm is. Mensen die niet voldoen vliegen eruit. Voor de mensen die het wel goed doen wacht een soortgelijk lot. Hierdoor verdwijnt de ervaring en met die ervaring ook de manier van plannen. Een nieuwe medewerker moet worden ingewerkt wat natuurlijk weer tijd kost. En doordat het inwer ken tijd en geld kost, moet dit ergens anders weer terugverdiend worden. Vandaar dat er niet zo nauw gekeken wordt naar de regels die er gelden voor voedselbereiding. Er wordt door een extern bureau regelmatig gecon troleerd op houdbaarheid van produc ten en hygiëne in de kiosken maar de medewerkers van de Catering Club misleiden de controleurs stelselmatig, in opdracht van hun leidinggevenden. En uiteindelijk zijn wij - de consumen ten - en in dit geval dus ook wij als voetbalsupporters, de dupe van deze personele wanorde en onwetendheid bij de Catering Club. Op het eerste gezicht lijkt het allemaal oké. Bekende merken als Van Dobben en Coca Cola vinden gretig aftrek tij dens de pauze en ook de andere arti kelen gaan "als warme broodjes" over de toonbank. Dit is echter schijn, want door het gebrek aan gedegen toezicht van ervaren medewerkers en leidinggevenden wordt er maar wat gedaan waarbij er op de hygiëne en de kwaliteit nauwelijks meer gelet wordt. Met andere woorden: U LOOPT GEVAAR!!!

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 20