EIGEN OREN EERST i Trainen Lippi had het aan het eind van de wedstrijdbespreking die middag vooraf gaand aan de afsluitende wedstrijd van een lang seizoen, nog zo gezegd "Als we straks het laatste fluitsignaal horen, doe dan een beetje normaal. Acteer alsof het voor ons de gewoonste zaak van de wereld is dat we er weer een cupje bij kunnen schrijven. Laat het lijken alsof we doodmoe maar voldaan zijn. Ga niet als een kip zonder kop honderd ererondjes rennen, doe geen rare dingen, hou je kop- pie erbij gevergd was en waarin alle lichamelijke energie en geestkracht aangesproken moest worden teneinde ook nog de van spanning overlopende strafschoppen- reeks tot een goed einde te brengen, heeft de winnaar logischerwijs altijd wat meer energie over dan de verliezer. Die zit stuk, kan geen pap meer zeggen en wil geen bal meer zien. De manier echter waarop de maffiose neefjes van dat ouwe wijf tekeer gingen, nadat zij het tot dan machtige Ajax van Louis van Gaal op de knie-en hadden gedwongen, deed eerder vermoeden dat voor hen de strijd maar zojuist was begonnen. De medische staf zal er niet bij geweest zijn. Druk als ze waren met het bereiden van de afsluitende cocktails welke een kroon op het meesterwerk van dat sei zoen moest worden, hadden zij natuurlijk geen tijd om de waarschuwende woorden van de Baas in zich op te nemen. En had den ze daar wel tijd voor gehad, dan zou verbazing de heftigste emotie geweest zijn welke bij hen opgekomen zou zijn. Want "Waar was de Capo nou zo bang voor Hoe lang besodemieteren we de boel nou al, en hoe vaak zijn we ermee tegen de lamp gelopen Nou...? Juist, net zo lang als dat we voetballen belaze ren we de kluit ook al. Gewoon omdat het ons in het bloed zit. Net zoals onze kwali teit van het uiteindelijk met succes van tafel vegen van diverse verdachtmakingen die ons in een kwaad daglicht zouden kun nen stellen, al dan niet gepaard gaand met wat financiële hulp, ons er altijd sim- peltjes doorheen heeft gesleept en wat ons ook al sinds mensenheugenis prima afgaat. Al met al dus gewoon een routi neklusje en niets om je druk over te maken, dit gevalletje Champions League"..Die avond al na de klok van elf, moet Lippi de wenkbrauwen toch langdu rig gefronst hebben en hij moet het moment dat nu pas in 2004 is aangebro ken, al hebben voelen aankomen.Heftig trekkend aan een overwinningssigaar moet hij, de taferelen op het veld aan schouwend, geweten hebben dat het voorvoegsel van die sigaar er ooit ruw afgesneden zou worden. Het doet ondergetekende dan ook nogal deugd, dat heden bekend is dat die cup van 'BB ons alsnog toekomt De malafide praktijken van de tetsi-regazza zijn ondub belzinnig aan het licht gekomen, jarenlang hebben ze de ene prijs na de andere gewonnen dankzij het gebruik van doping. Wij Ajacieden keerden enigszins beteuterd terug in Amsterdam die nacht in mei 'SB. Natuurlijk dat die homo's vals spelen was toen ook al algemeen bekend. Maar toevalligerwijs hadden wij er net een paar jaar flink mee lopen spotten en ze alle hoeken van Europa laten zien. Helaas voelden wij het eind van die periode van overheersing ras naderen, en hetzelfde zootje gedrogeerde oedipus queluranten bevestigde dat vermoeden een jaar later ook nog eens ondubbelzinnig. Wij hadden dus zo onze eigen besognes... Als voorbeeld van de onnatuurlijke ener gie die dit alles losmaakte nemen we Angelo di Livio. Normaal gesproken al een adhd-nicht. Maar na het laatste fluitsig naal van deze wedstrijd raakte dit proto- product van de macho-italo-flikker com pleet de weg kwijt, en wist die ook niet mee terug te vinden nadat mevrouw zo'n twintig keer het veld was rondgerend gehuld in slechts zijn onderbroek. Die hij blijkbaar net van zijn nieuwe vriend gekre gen had en hem op deze manier, exhibitio nistisch als de gemiddelde tetsi [flikker] is, tot vervelends toe wilde showen ten over staan van een vol Olympisch stadion. De uitzinnige vreugde bij zijn spelers kwam tot ontlading via volle sprints over het hele veld, euforische oerkreten bleven maar uit schuimproducerende monden geperst. Na 1 20 minuten slopend voet bal waarin alles van de voetballers En dus, al was het maar om het die rel nichten voorgoed in te kunnen peperen: HIER MET DIE OREN Jimmy Hills'

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 17