zodat hij zelf het roer weer oven kan nemen? Want dat is toch eigenlijk wat van Gaal het liefste zou willen. Wat helemaal triest is de manier waarop Ajax om is gegaan met Jari Litmanen. Litmanen kreeg geen waardig afscheid van Ajax. Op zich is het te billijken dat Jari geen afscheid krijgt wanneer hij zelf aangeeft geen behoefte te hebben aan een afscheid. Jari wou geen afscheid omdat zijn afscheid al gegeven was en hij het gevoel had dat hij Ajax niet heeft kunnen brengen wat hij had gewild. Nog triester..Jari wou niet weg bij Ajax. Het liefst was Jari gebleven, als speler, desnoods op basis van een pres tatiecontract. Een icoon biedt aan om alleen een beloning te krijgen, wanneer hij presteert. Gedreven laat hij voelen hoe graag hij bij jouw club wil spelen en wil laten zien wat hij nog kan. om zijn carriere waardig te af te kunnen sluiten. Wat doet Ajax? Ajax besluit anders en laat de Fin via de achterdeur verdwijnen. Het is niet gek dat Jari geen afscheid wil. Triest. Blijkbaar is er maar een ding belangrijk. Geld. Hoe meer, hoe beter, des te sneller, des te beter. Dus eigenlijk kunnen wij net zo goed een uitverkoop hou den onder het mom twee haelen, een betalen. Bijvoorbeeld Sne- ijder en van der Vaart voor een prikkie aan Barcelona verkopen, waar ze wel gemotiveerd ten tonele zullen verschijnen. Of Bog- dan en Maarten verkopen. We hebben immers een goede 'Zuid- Afrikaanse' doelman die slechts vierendertig lentes telt. Nu Tra- belsi weer bezig is met Arsenal kan ook Nigel de Jong van de hand gedaan worden, geen pro bleem. Waar ook Sonck een toe- kostig vertrek al heeft aangekon- digt. Uiteraard volgen Daniel de Ridder en Tom de Mul van zelf, zodat Ajax kan bouwen aan een aanvalslinie van 1 man [red. Staat daar de '1 op Koemans stropdas dan voor?]. En wanneer gaat Koeman? Hoe lang heeft Koeman nog nodig om zijn CV genoeg managementservaring mee te geven om zijn pas gekochte vakantiehuis aan de costa te kunnen betrekken? Het lijkt ons duidelijk Ajax is allang geen Albert Heijn meer, maar neigt meer een 'prijsstunter' te worden als Aldi. Excuses van de redactie. Dit is een belediging voor de Aldi. Over Litmanen Dat supporters Jari Litmanen wel nog steeds waarderen bleek afgelopen dinsdag, toen een aantal supporters Litmanen alsnog een eerbetoon gaven. Een eerbetoon dat hoort bij een icoon als Litmanen. Hoewel de Fin duidelijk had aangege ven niet opnieuw afscheid van de sup porters te willen nemen werd er toch iets voor hem georganiseerd. Terwijl de Finse selectie binnen in de Arena trainde verzamelden de supporters zich bij het supportershome. In afwachting van het vertrek van de spelersbus werden alvast een aantal spandoeken opgehangen en fakkels uitgedeeld. Op het moment dat de spelersbus de Arena wilde verlaten werden ruim honderd fakkels afgesto ken en klonk het "Litmanen whoohoo" rond de Arena. DAPP'RE STRIJDERS I 16 OKTOBER 90Q4 9

Fanzine Dapp're Strijders (2003-2005) | 2004 | | pagina 9